תופסים גל: אליפות העולם בגלישה

אם אתם אוהבים למצוא את עצמכם בין הגלים הגדולים, חופי אנהיים האמריקנים היו המקום להיות בו השבוע. במקום שבו האוקיאנוס השקט פוגש את קליפורניה, התחרו גולשים מכל רחבי העולם בתחרות הבינלאומית "הגל הגדול", שהפכה לפסטיבל שנתי הנודד בין החופים היפים בעולם. צפו בקטעים מהתחרות

קהילת הגולשים העולמית הפנתה השבוע את מבטה לאנהיים שבקליפורניה, שם הגולשים הטובים בעולם עסקו בתצוגת יכולת על החופים שבהם האוקיאנוס השקט פוגש את קליפורניה. באירוע שנקרא "הגל הגדול", ומהווה מעין פסטיבל גלישה, טובי הגולשים מקבלים פרסים בטקסים מיוחדים, עורכים תחרויות גלישה מסוגים שונים ורואים סרטים על הביצועים מהשנה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התחרות הנוכחית ניצח גולש מהוואי - שון דוריאן הוכתר הלילה כזוכה הגדול בליגת Billabong XXL. את הפרס, צ'ק על סך 5,000 דולרים, הוא קיבל על האומץ לגלוש ללב הגלים הגדולים בעולם. דוריאן טוען עם זאת שהפרס הגדול ביותר הוא תחושת הרכיבה על הגל העצום והיכולת להגיע אחרי הגלישה לפודיום ולטקסים, על שתי רגליים.

הגולש מהוואי גבר בתחרות על גולשים שהגיעו מכל רחבי העולם, כולל רבים שמכירים היטב את התנאים בחוף הים הקליפורני וחופי האוקיאנוס השקט על גליהם העצומים. דוריאן השתתף בתחרות האחרונה שנערכה בשנה שעברה באיי פיג'י, אז הוא לא הגיע למקומות הראשונים. דייב וואסל שלמד לגלוש יחד איתו על הגלים בהוואי, ניצח וכך התואר נשאר במדינת האיים האמריקנית. דוריאן הוא רק אחד מהזוכים, גולשים אחרים מקבלים פרסים על סגנון, על צילום, אומץ וקריטריונים נוספים.