רוסיה חוגגת את הניצחון על הנאצים

עשרות אלפי חיילים משתתפים במצעד החגיגי והמסורתי לציון הניצחון על גרמניה הנאצית בלבה של מוסקבה. בחגיגות המרהיבות, הנערכות מדי שנה ב-9 במאי, צופים בכירי הממשל הרוסי לצד רבבות צופים, ווטרנים ומנהיגים נוספים מרחבי העולם

הרוסים חוגגים את הניצחון על הנאצים: כמדי שנה ב-9 במאי, מציינים בכל רחבי רוסיה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה בשורה של מצעדים חגיגיים ופסטיבלים. האירוע המרכזי נערך היום בכיכר האדומה במוסקבה, בהשתתפות הנשיא פוטין, ווטרנים ועשרות אלפי חיילים ושוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

10 מיליון איש משתתפים השנה ביותר מ-8,500 אירועים ב-4,000 ערים בכל רחבי רוסיה לציון האירוע החגיגי. באירוע המרכזי בכיכר האדומה משתתפים 11 אלף חיילים. 16 אלף שוטרים וקצינים ו-13 אלף אנשי ביטחון וחיילים פרוסים באזור על מנת לאבטח את המצעד. תיירים סקרנים רבים נאספו סביב הכיכר, אליה הגיעו גם בכירי הממשל הרוסי - הנשיא ולדימיר פוטין וראש הממשלה דמיטרי מדוודב.

בכירי הממשל ועשרות האלפים שפוקדים את האזור צופים ברבבות החיילים הצועדים לצד 100 רכבים צבאיים מתקדמים, טילי טופול-M על משגריהם הענקיים, טנקים מסוג T90 ומערכת ההגנה האווירית פאנטסיר S1 שמהווה גם היא חלק מהמצעדף, המציין 68 שנים לניצחון הכוחות הסובייטים על הגרמנים במלחמת העולם השנייה.