ארה"ב: נגזר דינו של היורה באחיינתו שחשב שהיא בואש

בית המשפט בפנסילבניה גזר שנתיים מאסר על תנאי על צעיר שירה באחייניתו במהלך חג ליל כל הקדושים האחרון. "היא לבשה שחורים עם פס לבן", סיפר אחרי שחשב שהיא בואש מטריד שחדר לחצר האחורית. הילדה עדיין מאושפזת בבית החולים

בואש, לא ילדה (AP)

ת'ומאס גראנט מהעיר ניו סוויקלי שבפנסילבניה שבארצות הברית ישב בחודש אוקטובר האחרון עם משפחתו בסלון במסיבת ליל כל הקדושים כשאמו ביקשה ממנו לדאוג ל"בואש" המטריד בחצר האחורית. הוא לקח את הרובה, בדק שיש בו כדורים, יצא החוצה וירה לעבר דמות שנעה בחצר האחורית בחשיכה. בדיעבד, הוא הבין כי הוא ירה בלא אחרת מאחיינית שלו, ופצע אותה. היום נגזר דינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גזר דין של שנתיים מאסר על תנאי נגזרו היום על גראנט בשל "חוסר הזהירות". הוא הסביר לשופטים בדמעות שהילדה בת התשע לבשה בגדים כהים שכללו כובע ועליו פס לבן. "כשיריתי לא היה לי ספק שמדובר ביונק המצחין", הוא סיפר לשופטים.

הרופאים בבית החולים בפיטסבורג, שם עדיין מאושפזת הילדה, טיפלו בפגיעה שריסקה כמה מאיבריה. בבית המשפט נקבע שגראנט ישלם פיצויים למשפחה, והורו לו שלא להשתמש בכלי נשק. מפקד המשטרה המקומית רונלד ליינדקר אמר במשפט שהוא שלם עם העונש מפני שראה שגם כך "גראנט נשבר לרסיסים בגלל האירוע" ולא הייתה לו שום כוונה לפגוע באחייניתו.