אחרי 27 שנים: סר אלכס פרגוסון פורש ממנצ'סטר יונייטד

אחרי חרושת השמועות הבוקר, האתר הרשמי של מנצ'סטר יונייטד מאשר - אחרי 27 שנים, המנג'ר הוותיק בכדורגל האנגלי, ומי שהפף לאגדה בחייו, סר אלכס פרגוסון שהוביל את השדים האדומים לעשרות תארים - פורש. "זו החלטה שחשבתי עליה זמן רב", הוא אמר היום. "אך כעת הגיע הזמן"

סוף עידן פרגוסון (רויטרס)

עכשיו זה רשמי וסופי: מנג'ר אלופת אנגליה מנצ'סטר יונייטד, סר אלכס פרגוסון, פורש בסוף העונה הנוכחית אחרי 27 שנים שבהן עמד בראש המועדון המוביל באחת הליגות הטובות בעולם, אם לא הטובה שבהן - הליגה האנגלית - מולדת הכדורגל המודרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנג'ר הסקוטי בן ה-71 שהשלים השנה 13 אליפויות עם המועדון, הכריז על החלטתו באתר הקבוצה אחרי שמועות שנפוצו הבוקר על עזיבה אפשרית שלו. עצם הידיעה הזאת הסעיר את הממלכה ואת עולם הכדורגל כולו.

הבוקר החל כשכל התקשורת הבריטית החלה להעריך מדוע מנצ'סטר יוניטד תכננה מסע"ת היום בשעות הערב, השמועות על הפרישה של המנג'ר נתקלו במהלך הבוקר בחומה מצד הגורמים הרשמיים במועדון, עד ההודעה בעמוד הקבוצה.

האם מוריניו בדרך לאולד טראפורד ? (רויטרס)

"ההחלטה הזו לפרוש היא החלטה שחשבתי עליה הרבה מאוד", כתב פרגוסון היום בהודעה רשמית שפרסם. "לא החלטתי לפרוש בקלות ראש, אך כעת הגיע הזמן", הוסיף.

מאז שלקח אחריות על הנעשה באולד טראפורד ב-1986, הפך פרגוסון למאמן המצליח בכדורגל האנגלי. עכשיו, נשארו למנג'ר עוד שני משחקים על הספסל בתיאטרון החלומות של הלא הוא אצטדיון "אולד טרפורד".

"זה היה חשוב עבורי לעזוב את הארגון בנקודה החזקה ביותר שלו ובכושר הטוב ביותר שהגענו אליו", אמר המנג'ר. "האיכות של הקבוצה המנצחת הזו, האיזון בגילאים יוצרת מצב שה ם יכולים להמשיך בסדרת ההצלחות ברמות הגבוהות ביותר", כך לשון ההודעה.

בקבוצה הסבירו כי פרגוסון לא יתנתק מהמועדון לגמרי, והוא צפוי להשאר בתפקידי הנהלה וייצג אותה באירועים שונים. "בפעילות הזו, יחד עם עוד עיסוקים, אני מביט לעתיד בציפייה, אני מוכרך להודות גם למשפחה שלי, התמיכה והאהבה שקיבלתי מהם היו הכרחיים".

מי יכנס לנעליו העצומות של פרגי?

לפני שלושה שבועות, לאחר זכיית הקבוצה בעוד אליפות אמר פרגוסון כי "אנו נשתפר ואם נקדיש את עצמנו לכך, אני חושב שהתואר ה-20 שלנו הוא רק ההתחלה של עוד עשורים של הצלחות". היום מתברר שאת ההבטחה, יגשים כנראה, מנג'ר אחר. פרגוסון כבר הודיע בעבר על פרישה מהכדורגל, אבל האוהדים, השחקנים וההנהלה שכנעו אותו להשאר והכדורגל הרוויח עוד שנים עם המנג'ר הסקוטי.

במהלך השבוע האחרון עלו דיווחים בבריטניה נרשם לניתוח בקיץ הקרוב, אחר כך פורסמו שמות של מחליפים אפשריים כמו למשל ז'וזה מוריניו הפורטוגלי שמסוכסך עם קבוצתו הנוכחית - ריאל מדריד או דיויד מויס מאברטון.

ראיין גיגס, הקפטן וזקן השחקנים של היונייטד אמר היום כי "אני לא מצפה להרבה שינויים, המנג'ר חיזק אותנו בכל מקום שבו הוא נגע, לא משנה אם הפסדנו או ניצחנו - הוא מעולם לא היה אדיש, הוא תמיד שאף שנהיה קבוצה טובה יותר".