אישום: סנאטור "ייבא" צעירות לארה"ב

יו"ר ועדת קשרי החוץ של הסנאט, רוברט מננדז, לא אוהב את כותרות הצהובונים השבוע. ברבים מהם מתנוססת תמונתו עם שתי צעירות מברזיל ומאוקראינה שהגיעו לארה"ב בסיועו. עפ"י כתב האישום המפורט שהוגש נגדו, מננדז סייע להכניס את השתיים לארה"ב לבקשת חברו שתרם מיליון דולר לקמפיין הבחירות שלו

הסנאטור מננדז מסתבך (רויטרס)

חבר סנאט מניו ג'רזי עשוי להישלח ל-15 שנות מאסר לאחר שעשה שימוש פסול במעמדו כשסייע לתורם עשיר להביא לארה"ב צעירות בתמורה לכמעט מיליון דולרים שקיבל לקמפיין הבחירות שלו. רוברט מננדז הדמוקרט, בן 61, טען בבית המשפט שהוא אינו אשם בשמונת סעיפי האישום נגדו הקשורים לשוחד שקיבל מחברו, מנתח העיניים ד"ר סלומון מלגן, בן 60.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלקים מכתב האישום המתפרש על פני 68 עמודים פורסמו אמש (ראשון) בניו יורק פוסט. בין היתר, מתואר שם כיצד מננדז השתמש בהשפעתו כדי לקבל לפחות שלוש ויזות למאהבות צעירות של מלגן הנשוי, ביניהן הדוגמנית הברזילאית יוליאנה ליטה לופז, המוכרת בזכות הופעתה על שער המגזין "סקסי", והשחקנית האוקראינית סווטלנה אקי שעברה להתגורר באחד הבתים שהמנתח מחזיק בפלורידה. מכתב האישום עולה כי בשנת 2010, הייתה אקי מעורבת בתאונת דרכים עם רכב שנרשם על שם אשתו של מנתח העיניים.

יוליאנה ליטה לופז

מננדז ומלגן הכירו באירוע התרמה בשנת 1993, זמן קצר לאחר שמננדז נבחר לסנאט. מננדז הוזמן לטוס במטוסיו הפרטיים של מלגן וביקר בווילה שלו ברפובליקה הדומיניקנית מספר פעמים. מלגן, שניסה להטיס שתי אחיות מהרפובליקה הדומיניקנית לארה"ב אך נדחה על ידי הרשויות, ביקש ממננדז לסייע לו - והצליח לקבל אשרה עבור השתיים.

סווטלנה אקי

מלגן עצמו מתמודד בימים אלו עם 76 אישומים בגין הונאה והעברת שוחד. הוא שוהה כעת במעצר במיאמי לאחר שהועלה חשש שינסה לברוח מהמדינה. חברו, מננדז, ממשיך לכהן כיו"ר ועדת הסנאט לקשרי חוץ, מה שוודאי מסייע לו לגייס 1.3 מליון דולר לצוות ההגנה המשפטי שלו.

"אני הולך לשום מקום". מננדז (רויטרס)

הסנאטור רוברט מננדז הוא אחד הפוליטיקאים המובילים באגף הנצי של המפלגה הדמוקרטית, והוא אחד החתומים על הצעת החוק להחרפת הסנקציות על אירן, יוזמה שהוקפאה מאוחר יותר. רשת CNN שאלה באחרונה את מננדז אם לאישומים נגדו יהיו השלכות על תפקודו בסנאט, והוא השיב: "אני לא הולך לשום מקום".