שרה בממשלת איטליה הואשמה בהומופוביה - והודחה מתפקידה

יש מי שמתקשה להתרגל למציאות שבה עוד ועוד מדינות באירופה תומכות בזכויות בני זוג מאותו המין. כך קרה שהתבטאות הומופובית של שרה באיטליה הביאה להדחתה - 24 שעות לאחר שהושבעה. "למה הומוסקסואלים מתנהגים כאילו שהם חיים בגטו?", אמרה - ופוטרה

ביאנקופיורה עם ברלוסקוני (AP)

ההתבטאות האומללה שעלתה במשרה הרמה: דווקא על רקע מציאות שבה עוד ועוד מדינות באירופה וברחבי העולם מאשרות עוד ועוד זכויות לבני זוג מאותו המין, התבטאות הומופובית אחת עולה לשרה במשרתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שרה זוטרה בממשלת איטליה החדשה שהושבעה רק אתמול, הודחה ממנה כעבור פחות מ-24 שעות לאחר שהואשמה באמירות הומופוביות. מיקאלה ביאנקופיורה, שבאופן אירוני הושבעה רק אתמול לתפקיד השרה לקידום שוויון הזדמנויות, הודחה מתפקידה לאחר שסיפרה בסוף השבוע לעיתונים באיטליה על עמדותיה בנוגע לזכויות הקהילה הגאה באיטליה.

"אני לא מבינה למה הומוסקסואלים לא מסתפקים בלהקים אגודות שיבטיחו את הזכויות שלהם, ובמקום זה הם מתנהגים כאילו הם חיים בגטו", אמרה השרה לאחד העיתונים במדינה. "הם עושים את זה כי כל מה שמעניין אותם הוא לשמר את האינטרסים שלהם", האשימה.

הארגונים דרשו - והשרה הודחה מיד

האמירה חוללה סערה בקרב ארגונים להבטחת זכויות הקהילה ההומו-לסבית באיטליה, שדרשו מראש הממשלה החדש של איטליה אנריקו לטה, להדיח מתפקידה את השרה עקב מה שכינו אמירות "הומופוביות". השרה, החברה במפלגתו הימנית של ראש הממשלה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, דחתה את הטענות בתוקף.

אלא שההתנערות מהאמירות לא עזרה לה, ולטה בחר להדיחה מתפקידה, פחות מ-24 שעות לאחר שהושבעה. זהו המשבר הראשון שפוקד את הממשלה האיטלקית החדשה, המורכבת ממפלגות שמאל וימין ושצפויה להיות ממשלה לא יציבה במיוחד.