היסטוריה בארה"ב: שלג בחודש מאי

לראשונה מאז החלו למדוד ולתעד את מזג האוויר נרשם במספר מדינות במערב התיכון של ארצות הברית שלג לבן וקפוא בחודש מאי. "נמאס לי, אני רוצה לחזור לבית הספר", סיפרה אמנדה בת 7 ממינסוטה. לעוומתה בדרום קליפורניה מתמודדים עם צרות אחרות לגמרי - שריפות ענק ופינוי אלפי תושבים

בארצות הברית מתמודדים עם מזג אוויר קיצוני בחלקים השונים של אמריקה הצפונית - בזמן שקליפורניה בוערת, במערב התיכון נרשמת היסטוריה אקלימית: שלג במאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זהו שלג שירד במהלך הימים האחרונים במספר מדינות במערב התיכון, ובהן אלבמה, קנזס ומינסוטה. המטאורולוגים אומרים שזו הפעם הראשונה מאז החל תיעוד משקעים, שבה יורד באזור שלג בחודש מאי.

מפנים את השלג, מינסוטה (AP)

"זה ממש לא כייף, אני עייפה כבר מהחורף ורוצה לחזור לבית הספר", אומרת אמה בת ה-7 ממינסוטה שם נערם השלג לגובה של 40 סנטימטרים. בכלל האווירה במדינות המערב התיכון היא "נמאס מהשלג". "כל הזמן דברים מתבטלים וקשה להמשיך ככה", סיפרה תושבת העיר אוטוווה שבמדינה הקפואה.

ובינתיים בקליפורניה - שריפות ענק (רויטרס)

מינסוטה קפואה, קליפורניה בוערת

וכשמצידה האחד של המדינה קפוא, אז בצד השני לא רק חם אלא לוהט ממש. אלפי תושבים מדרום קליפורניה פונו מבתיהם בשל שריפת ענק. כאלף כבאים נאבקים בדליקת החורש, שמשתוללת שם מיום חמישי וכבר כילתה יותר משבעים אלף דונם.

השריפה מאיימת על בתי מגורים, מוסדות חינוך ובסיסים צבאיים. בשירותי הכבאות המקומיים מעריכים כי יידרשו שלושה ימים לפחות עד להשגת שליטה על הלהבות.