ארה"ב: "אירן מפרה את סנקציות האו"ם"

אחד מבכירי משרד החוץ האמריקני, תומאס קאנטרימן, שוחח היום עם עיתונאים בז'נווה, ושם הצהיר כי אירן – כמו גם קוריאה הצפונית – מנסה להשיג ציוד לתכנית הגרעין שלה, בניגוד לסנקציות של האו"ם. גורם אמריקני אחר הודה כי ארה"ב עוקבת אחר הקשר הקיים לטענתו בין אירן לקוריאה הצפונית

"מפר את סנקציות האו"ם". אחמדינג'אד (AP)

ארצות הברית מזהירה היום כי אירן וקוריאה הצפונית מנסות להשיג ציוד מתוחכם בשביל תכניות הגרעין שלהן, זאת בניגוד לסנקציות של האו"ם. אירן אף שלחה כלי נשק ותחמושת לצבאו של נשיא סוריה אסד למרות האיסור, כך אמר אחד מבכירי משרד החוץ האמריקני תומאס קאנטרימן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גם אירן וגם קוריאה הצפונית פיתחו ערוצים שאיפשרו להן להמשיך לייצא, והן עדיין רוכשות את האמצעים שהן צריכות בשביל תעשיית הנשק שלהן", אמר קאנטרימן בתדרוך עיתונאים בז'נווה. אירן וקוריאה הצפונית נמצאות תחת סנקציות של האו"ם האוסרות על מכירה של נשק גרעיני וטילים לשתי המדינות, וכמו כן הסנקציות אוסרות על אירן וקוריאה הצפונית לייצא כל סוג של חומר צבאי.

בקשר עם טהרן. קים ג'ונג און (רויטרס)

לגבי מאמציה של אירן להתחמש לכאורה, אמר הבכיר כי "סוכנים אירנים הפועלים במדינות מתקדמות כמו סין, מפעילים לחץ כבד".

כשנשאל אם קיים שיתוף פעולה כלשהו בין אירן וקוריאה הצפונית בעניינים גרעיניים, השיב גורם אמריקני אחר בדיון - שביקש לא להיות מזוהה - כי "יש בין שתי המדינות קשר. אנו עוקבים אחריו". מומחים במערב אומרים ששתי המדינות שיתפו פעולה בעבר בפיתוח טילים בליסטיים, וכי ישנו חשש ששיתוף הפעולה הזה עשוי להתארך בתחום הגרעין, אם כי קשר כזה לא הוכח.