ממצאים ראשוניים בחקירת התרסקות מטוס "אייר אסיה"

מטוס חברת "אייר אסיה" שהתרסק בחודש שעבר בקרבת אינדונזיה, טיפס לגובה באופן מהיר במיוחד בשניות שקדמו להיעלמותו ממסכי המכ"ם, כך עולה מניתוח ראשוני של נתונים שהוקלטו בקופסה השחורה. שר התחבורה האינדונזי: "מדובר במהלך חריג במיוחד"

ממצאים חדשים בחקירת ההתרסקות (רויטרס)

האם נפתרה תעלומת התרסקות מטוס "אייר אסיה"? שר התחבורה האינדונזי אמר כי מטוס הנוסעים שהתרסק בחודש שעבר טיפס לגובה חריג בטרם נעלם ממסכי המכ"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מניתוח ראשוני של המידע הטכני שהוקלט בקופסה השחורה עולה כי המטוס, מדגם "איירבאס 320", טיפס בדקה שקדמה להיעלמות ב-6,000 רגל. "טיפוס מהיר כל כך הוא דבר חריג מאוד למטוסי נוסעים, שבנויים לטיפוס של עד 2,000 רגל בדקה" אמר שר התחבורה האינדונזי. "רק מטוסי קרב בנויים לבצע טיפוס חד מסוג זה".

בשלב זה של החקירה עוד לא ברור מה גרם לטייס לעלות לגובה רב בפרק זמן קצר, אולם בשיחה האחרונה עם פקחי הטיסה, זמן קצר לפני ההיעלמות, ביקש הטייס לטפס מעלה מגובה של 32,000 רגל ל-38,000 רגל בכדי להימנע מתנאי מזג האוויר הקשים. פקחי הטיסה סרבו לבקשת הטייס, בשל תנועת מטוסים כבדה בנתיב הטיסה.

בהתרסקות טיסת "אייר אסיה" 8501 נהרגו כל 162 הנוסעים ואנשי הצוות. שרידי המטוס והקופסה השחורה נמצאו בים ג'אווה שבקרבת אינדונזיה. עד כה אותרו ונמשו מן המים 51 גופות בלבד, זאת בשל תנאי מזג האוויר הקשים השוררים באזור ומקשים על פעולות הצוללנים.