ארדואן משוכנע: אסד משתמש בנשק כימי

לרה"מ הטורקי אין ספקות בנושא. "זה ברור שמשטר אסד משתמש בנשק כימי", אמר בריאיון וציין כי ידון בכך בפגישתו עם אובמה. "אלה רגעיו האחרונים של המשטר הסורי", העריך

"משטר אסד השתמש בנשק כימי". ארדואן (רויטרס)

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן, שקורא מזה זמן רב להתערבות מוגברת של העולם בסוריה, הצטרף היום להצהרות של בכירים בישראל, בארה"ב ובבריטניה ואמר כי "ברור לחלוטין שאסד עושה שימוש בנשק כימי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האופוזיציה שולטת בקרקע בסוריה, אך משטר אסד עושה שימוש בנשק כימי, במטוסי קרב ובמסוקים", אמר ארדואן בריאיון לעיתון היפני "ניקיי". "התחום היחיד שבו שומר המשטר על עליונות כנגד המורדים הוא התחום האווירי".

רגעים האחרונים של משטרו? בשאר אסד (סוכנות הידיעות הסורית)

ארדואן הוסיף כי "אלה הרגעים האחרונים של משטר אסד, אך איננו יודעים מתי ייפול סופית. התרחיש הזה יקרה באופן פתאומי". ארדואן הדגיש כי במהלך ביקורו הצפוי בוושינגטון בהמשך החודש, הוא ידון עם הנשיא אובמה בנושא השימוש בנשק כימי בסוריה.

פצועים סורים נבדקו בטורקיה

"מתייחסים לנושא ברצינות". ארכיון (AP)
אמש דיווחו גורמים בטורקיה כי במדינה בודקים האם פצועים מסוריה שהובאו לקבלת טיפול רפואי בתחומה נפגעו מנשק כימי.

על פי הדיווח, מדובר ב-13 נפגעים מאזור אידליב, שפונו לבית החולים בעיירה רייהאנלי שבטורקיה. מהפצועים נלקחו דגימות דם על מנת לאשש את החשד כי הם נפלו קורבן למתקפה כימית סמוך לגבול טורקיה-סוריה. בדיקותיהם של הפצועים נשלחו למכון לרפואה משפטית באנקרה, ותוצאותיהן טרם התקבלו.

"אנו מתייחסים לנושא ברצינות", אמר מושל העיירה, חוסיין סנוורדי. "המידע שקיבלנו עדיין לא אומת, אבל הנושא נבדק".

"היה ריח מוזר; יצא קצף מהפה" (יוטיוב/דיילי טלגרף)

מטורקיה נמסר כי הפצועים סובלים מקשיי נשימה. הרופאים בבית החולים שם הכריזו על מצב חירום. כעת, ממתינים גם שם לתוצאות הבדיקות, שעשויות להצביע באופן חד-משמעי על שימוש בנשק כימי דוגמת גז סארין או גז חרדל.