חבריו של המחבל מבוסטון נעצרו

התפתחות בחקירת הפיגוע: שלושה בני אדם נעצרו בחשד לשיבוש הליכי חקירה ומתן עדות שקר. שניים מהם הם חבריו לכיתה של דז'וחר צ'רנייב, המחבל שנותר בחיים. הם חשודים בהשלכת תרמיל שלו, לבקשתו

חשודים נוספים. הפיצוץ בבוסטון, בחודש שעב (AP)

הרשויות בארצות הברית ממשיכות בחקירת הפיגוע במרתון בוסטון והערב נמסר כי משטרת בוסטון עצרה שלושה חשודים נוספים. שניים מהם למדו באותה כיתה עם דז'וחר צרנייב, העצור הנוסף בחשד למעורבות בפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמה משטרת בוסטון בעמוד הפייסבוק שלה, נמסר כי שלושה בני אדם נלקחו למעצר במסגרת חקירת הפיגוע הכפול, שהביא למותם של שלושה בני אדם ולפציעתם של 264. במשטרה מסרו כי שניים מהם, אזמט טזיקוב ודיאס קדיקבייב, הם אזרחי קזחסטן שנעצרו בעבר בחשד להפרת תנאי הויזה שלהם, העצור השלישי הוא אזרח ארה"ב. הם חשודים שהשליכו את אחד התיקים של דז'וחר, לבקשתו.

בשבוע שעבר הועבר החשוד בביצוע הפיגוע, דז'וחר צרנייב, מבית החולים שבו אושפז מאז מעצרו למתקן כליאה בפורט דוונס במסצ'וסטס. מתקן הכליאה אליו הועבר נמצא 63 ק"מ מערבית לבוסטון והוא מתמחה בטיפול באסירים הזקוקים לטיפול רפואי או נפשי ממושך.

צרנייב נעצר לאחר שהסתתר בסירה

דז'וחר צרנייב, לפני מעצרו (רויטרס)
צרנייב בן ה-19, הצעיר מבין האחים הצ'צ'נים העומדים מאחורי הפיגוע, נפצע במהלך קרב יריות עם המשטרה בשבוע שעבר במהלכו נלכד. בעקבות הפציעה הועבר לבית החולים "בית ישראל" בבוסטון, בו גם טופלו כמה מפצועי הפיגוע. אחיו הגדול נהרג בחילופי אש קודם לכן עם המשטרה.

צרנייב הואשם באחריות לפיצוצים שאירעו ב-15 באפריל במרתון בבוסטון. הוא נתפס בשכונת ווטרטאון, רגע לפני שבמשטרה עמדו להודיע שלא הצליחו לאתר אותו. צ'רנייב אותר בידי אזרח לאחר שהסתתר בסירה שאוחסנה בחצר אחורית של בית בפרבר.

השוטרים שהגיעו למקום רצו להביאו למעצר בעודו בחיים וכיתרו את הסירה. הוא בתגובה החל לירות לעברם. חילופי האש והמשא ומתן בין הצדדים נמשכו כשעה, שבסופה הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על הנער, כשהוא במצב קשה הועבר לבית החולים - שם שהה עד היום.