אירן מאיימת: "ברק הרסני יכה בישראל"

ימים ספורים לאחר התקיפה בסוריה שגבתה את חייו של קצין אירני בכיר ויוחסה לישראל, משגר מפקד צבא משמרות המהפכה מסר תקיף: "הציונים צריכים להמתין לתגובתינו על פשעיהם"

הגנרל האירני מאיים, ארכיון (רויטרס)

מפקד צבא משמרות המהפכה, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, בתגובה אירנית ראשונה לתקיפה בסוריה שיוחסה בתקשורת הזרה לישראל. על פי הדיווחים בכלי התקשורת האירניים, ג'עפרי אמר כי על ישראל להיות מוכנה ל"ברק הרסני" שיכה בה, כך כלשונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על ישראל להמתין עד שיגיע הרגע שהיא תשלם על הפשע שלה", אמר הגנרל האירני בדברים שצוטטו באתר אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה. "הציונים כבר הרגישו בעבר את הזעם שלנו על פשעיהם, התקיפה בקוניטרה מדגישה את הצורך שלא להתרחק ממטרת הג'יהאד עד למחיקת החיידק המושחת - ישראל".

במקביל לאיום האירני המפורש, מדווחת התקשורת במדינה כי שר ההגנה המקומי חתם עם מקבילו הרוסי על הסכם שעשוי לספק לצבא משמרות המהפכה נשק שובר שוויון - טילי S300 שאת העברתם ניסתה בעבר ישראל למנוע באמצעים דיפלומטים.

מבטיחים לנקום את מותו, ארכיון (רויטרס)

הדברים מגיעים יממה לאחר שנציגים רשמיים מטעם הצבא האירני אישרו כי בתקיפה נהרג אחד הקצינים הבכירים מטעמם, הגנרל מוחמד עלי אללה דאדי, שביקר באזור קוניטרה יחד עם נציגי חיזבאללה והצבא הסורי.

בתוך כך, עלתה היום הכוננות בצפון מחשש לתגובה מצד ארגון הטרור הלבנוני, המשמש למעשה כשלוחה של המשטר האירני באזור. בשעות הבוקר הוקפצה כיתת הכוננות במטולה לאחר שכלי רכב אזרחיים שעליהם דגלי חיזבאללה נצפו נוסעים סמוך לגדר, תוך שהם יורים באוויר. לאחר בירור של המקרה, עלה כי מדובר בירי שבוצע במהלך מסע הלוויה של אחד ההרוגים בתקיפה סמוך לקוניטרה שלשום.

במקביל, ובהמשך לדיווחים ברשתות הזרות אתמול, נצפו הבוקר סוללות כיפת ברזל שנפרשו בגזרת הצפון - זאת עקב החשש מתגובה של ארגון חיזבאללה, שעלול לירות רקטות לעבר ישראל משטח לבנון.