טרגדיה בארה"ב: בן 5 ירה למוות באחותו בת השנתיים

עוד מקרה מזעזע של מוות בעקבות שימוש בנשק בארה"ב: ילד בן 5 שהשתמש ברובה שמצא בביתו ירה באחותו מבלי לדעת שהוא טעון - והרג אותה. לטענת המשטרה, הרובה שבו השתמש הנו רובה קטן ו"מותאם לילדים" שהוענק לו במתנה

אב בארה"ב מאמן את בנו בירי בנשק, ארכיון (רויטרס)

עוד טרגדיה בארה"ב הקשורה לקלות שבה ניתן להשיג נשק: ילד בן 5 שהשתמש ברובה שקיבל במתנה ירה באחותו בת השנתיים - והרג אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון התרחש הלילה בעיירה בורקשוויל שבמדינת קנטאקי בארה"ב. הילד אחז ברובה הקטן ש"הוענק לו במתנה", כיוון אותו לעברה של אחותו בת השנתיים - וירה. אחותו הפעוטה נפצעה באורח קשה ופונתה לבית החולים - שם נקבע מותה.

אמם של הילדים, ששהתה בבית בזמן האסון, טענה שהרובה הוחבא בפינה שקשה להגיע אליה בבית. זאת, למרות שהילד בעצם קיבל את הרובה בתור מתנה ליום הולדתו בשנה שעברה. "מדובר ברובה במימדים זעירים שמותאם לילדים", אמר הפתולוג המקומי גארי וויט. "הילד ככל הנראה לא ידע שהוא טעון, וגרם לתוצאה הקשה".

רק בחודש שעבר: בן 4 ירה בחברו והרג אותו

במשטרה המקומית מתכוונים לחקור את התקרית כתאונה מצערת, המצטרפת לשרשרת של מקרי מוות שהתרחשו לאחרונה בארה"ב ועירבו אקדחים וכלי ירייה שונים. המקרה האחרון אירע בתחילת החודש שעבר, אז ילד בן 4 מניו ג'רזי ירה והרג במהלך משחק את חברו בן ה-6 באמצעות רובה שמצא בביתו.

אמו של היורה שמעה את קול הירי ומיהרה לחדר שבו שהו השניים. כשנכנסה אליו היא נחרדה לגלות את בנה אוחז ברובה המשפחתי ואת חברו כשהוא ירוי בראשו. האם הזעיקה את כוחות ההצלה שהבהילו את בן ה-6 באמצעות מסוק לבית החולים הקרוב - שם הוא מת מפצעיו שעות ספורות לאחר מכן. "זאת טרגדיה אמיתית", אמר אז דודו לכלי התקשורת.

רק לפני כשבועיים דחה הסנאט האמריקני הצעות חוק שונות בנושא החזקת הנשק, שהציעו להרחיב את בדיקות הרקע הנדרשות למי שמוכרים לו נשק או לאסור החזקת כלי נשק אוטומטיים בידי אזרחים. "זה יום מביש לוושינגטון", אמר אז הנשיא אובמה בתגובה לדחיית הצעות החוק.