צפו: התפרעויות ומכות בפרלמנט בוונצואלה

שבועיים מאז בחירתו של ניקולס מדורו ליורשו של צ'אבס, נראה שתקופת שלטונו לא תהיה פשוטה. בפרלמנט בקראקס פרצו אמש מהומות בין נציגי הקואליציה לחברי האופוזיציה, שמחו על תוצאות הבחירות

השלטון החדש בוונצואלה מאבד שליטה? שבועיים מאז בחירתו של ניקולס מדורו לנשיא ונצואלה במקומו של הנשיא צ'אבס המנוח - ויש מי שעדיין לא משלים עם תוצאות הבחירות הצמודות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות אלימות פרצו אתמול בפרלמנט בבירה קראקס, כחלק ממחאה של האופוזיציה על ההפסד בבחירות שהכתיר את מדורו לנשיא החדש של המדינה הדרום-אמריקנית. מאז נערכו הבחירות לפני כשבועיים, מוחים נציגי האופוזיציה על בחירתו של מדורו.

המהומות בפרלמנט, אמש (רויטרס)
הקטטה בפרלמנט פרצה לאחר שדיון שעסק בתוצאות הבחירות יצא משליטה. לטענת אנשי האופוזיציה, נציגי מפלגתו של מדורו מנעו מהם לשאת דברים, וזה מה שגרם לאלימות. לטענתם, אנשי הקואליציה הסתערו עליהם והחול להכותם ואילו נציגי הקואליציה טענו לפרובוקציה מתוכננת. מספר חברי פרלמנט נפצעו כתוצאה מהמהומות.

האופוזיציה מסרבת להכיר בתוצאות הבחירות

הנשיא הנבחר מדורו (רויטרס)
על פי התוצאות שפרסמה מועצת הבחירות הלאומית, מדורו גבר על יריבו, מנהיג האופוזיציה אנריקה קפרילס עם 50.66% מהקולות. קפרילס זכה ב-49.07% מקולות הבוחרים. "ניצחתי בפער של 300 אלף קולות - זוהי החלטת העם", אמר מדורו בנאום הניצחון שנשא בפני תומכיו המריעים. מדורו קרא לעם בוונצואלה לכבד את תוצאות הבחירות ולהגיב להן בדרכים לא אלימות.

עם היוודע תוצאות הבחירות לפני כשבועיים, הודיע מנהיג האופוזיציה קפרילס כי הוא לא מקבל את תוצאות הבחירות שהתפרסמו, לפיהן מדורו ניצח בהפרש זעום. "לנו יש תוצאות אחרות", אמר קפרילס ופנה אל יריבו: "מר מדורו - כעת הפכת לבלתי לגיטימי לחלוטין".