תשתית טרור אסלאמית גם בגרמניה: המשטרה פשטה על בתים בברלין

אירופה במאבק נגד הטרור: מאות אנשי כוחות הביטחון הגרמניים פשטו הבוקר על דירות של חשודים בפעילות טרור ברחבי המדינה. על פי החשד, מדובר בתא אסלאמי קיצוני שתכנן שורה של פיגועי דמים ביבשת

הכוחות המיוחדים פשטו על בתים. ארכיון (רויטרס)

אחרי צרפת ובלגיה - המאבק בטרור מתרחב ומגיע גם לגרמניה: המשטרה המקומית פשטה היום (שלישי) על 11 מבנים בברלין, שבהם על פי החשד פעלו חברי תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמאתיים שוטרים ואנשי הכוחות המיוחדים בגרמניה פשטו על 11 בתים בברלין, דירה בפוטסדאם ומבנה נוסף בנורדהאוזן, זאת לאחר שבסוף השבוע האחרון נעצרו שני פעילים אסלאמיים בשנות ה-40 לחייהם, שנחשדו שעמדו בראש תשתית הטרור המאורגנת שנחשפה במדינה.

27 חשודים בסיוע לטרור נעצרו ביום שישי האחרון גם בפריז ובבריסל. מקור ביטחוני מערבי אמר ל-CNN כי ברחבי היבשת ישנם 20 תאי טרור המוגדרים "רדומים", אך מוכנים להוציא לפועל פיגועים בכל רגע.

האם גם טורקיה על הכוונת? פעילי דאע"ש (רויטרס)

יום קודם לכן, אנשי היחידה ללוחמה בטרור בבלגיה פשטו על מבנה ששימש על פי החשד כמרכז לפעילות טרור במזרח המדינה. לפחות שני פעילי טרור, שככל הנראה משויכים לדאע"ש, נהרגו במהלך הפשיטה בעיר ורבייר - לא רחוק מהגבול עם גרמניה. התובע הפדרלי במדינה הודיע כי תא הטרור שנתפס עמד להוציא לפועל "מתקפות טרור בקנה מידה עצום".

נערכים לאיומי הטרור - גם באוסטרליה הרחוקה

והטרור לא מאיים רק על אירופה: הבוקר דווח כי גם באוסטרליה מעלה המשטרה את רמת הכוננות - זאת בעקבות פיגועי הטרור הרבים ברחבי העולם בתקופה האחרונה, בהם גם פיגוע הטרור בבית הקפה בסידני בחודש שעבר.

וגם במדינות מוסלמיות נערכים: שלשום פרסמה המשטרה בטורקיה דוח מיוחד וחמור במיוחד שחשף שבמדינה קיימים כיום לפחות 3,000 תאי טרור רדומים של ארגוני ג'יהאד - מרביתם מטעם פעילים ותומכים של דאע"ש ואל-קאעידה.

הדוח שנחשף כולל בחובו התרעה דחופה וחמורה ביותר על כוונת פעילים של המדינה האסלאמית להוציא לפועל פיגועים נוספים נגד מטרות מערביות על אדמת טורקיה - בתגובה לגל הפיגועים האחרון בפריז, בו נהרגו 17 בני אדם - מתוכם ארבעה יהודים שנרצחו בפיגוע במרכול הכשר. כוחות הביטחון הטורקיים ערוכים ודרוכים לקראת מתקפה אפשרית, והאבטחה על מוסדות מערביים במדינה תוגברה.

בשבוע שעבר נעצרו ארבעה בני אדם ביוון בחשד למעורבות בתא הטרור שהתגלה בבלגיה. על פי הפרסומים, אחד העצורים הוא ממנהיגי החוליה, עבדל חאמיד עבוד, שנטען כי המוסד הישראלי וה-FBI האמריקני סייעו במצוד אחריו.