היסטוריה ב-NBA: שחקן הכדורסל יצא מהארון

שחקן ה-NBA ג'יסיון קולינס עשה היסטוריה לאחר שהפך אמש לכדורסלן הפעיל הראשון שיצא מהארון. "אני שחקן כדורסל, שחור והומוסקסואל", הודה קולינס. הנשיא אובמה בירך אותו על הצעד האמיץ

גאווה ב-NBA, ג'ייסון קולינס במדי בוסטון (AP)

היסטוריה בליגת הכדורסל הבכירה בעולם: ג'יסיון קולינס, רכז קבוצת הברוקלין נטס ב-NBA הצהיר אתמול בפומבי על נטיותיו המיניות והודה שהוא הומוסקסואל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שחקן ב-NBA, שחור - והומוסקסואל", כתב קולינס במאמר שפורסם במגזין "ספורטס אילוסטרייטד" - ועשה היסטוריה. זו הפעם הראשונה בה שחקן פעיל בליגה כל כך בכירה מצהיר בגלוי על נטיותיו המיניות.

"לא רציתי להיות הספורטאי הפעיל הראשון שיוצא מהארון, אבל אני שמח שעשיתי את הצעד הזה - ובעיקר שמח עם מי שאני", כתב קולינס. "הלוואי שלא הייתי הילד ההוא בכיתה שמרים את היד ואומר 'אני שונה', אבל זה מי שאני", המשיך לתאר את הסוד שנשא עמו במשך 34 שנים במונולוג האמיץ שכתב.

"בצעירותי יצאתי עם נשים ואפילו התארסתי, חשבתי שככה אני צריך לחיות. זה לא פשוט בכלל לחשוף סוד כה גדול וזה מצריך כמויות אדירות של אומץ והשלמה", כתב קולינס והוסיף: "ידעתי כבר שנים ארוכות של סבל וחייתי בשקר. הייתי בטוח שעולמי יתפרק אם מישהו יידע. עכשיו, כשהכרתי במיניות שלי, אני מרגיש שלם בפעם הראשונה", סיכם השחקן.

מי שמיהר לברך את קולינס על הצעד האמיץ שעשה היה לא אחר מאשר נשיא ארה"ב ברק אובמה, ששוחח עמו בטלפון זמן קצר לאחר ההצהרה על נטייתו המינית. "התרשמתי מאוד מהאומץ שלך", אמר לו אובמה.