דאע"ש מאיים: 200 מיליון דולר - או שנוציא להורג שני שבויים יפנים

בסרטון מצמרר חדש, נראה פעיל המדינה האסלאמית ג'ון הג'יהאדיסט שולח מסר מאיים לראש הממשלה היפני, המבקר בימים אלה בישראל - ומזהיר אותו כי יערוף את ראשיהם של שני שבויים יפנים, אם לא יועברו לרשות הארגון 200 מיליון דולרים. האולטימטום: היענות לדרישה תוך 72 שעות. יפן בתגובה: "לא ניכנע לטרור"

ארגון הטרור הרצחני מאיים להוציא להורג שני בני ערובה יפנים - בזמן ביקורו של ראש ממשלת יפן בישראל: בסרטון מצמרר נוסף מבית היוצר של דאע"ש שהופץ הבוקר (שלישי), נראה ג'ון הג'יהאדיסט, המוכר מסרטוני הארגון הקודמים כשסכין בידו, וכשלצדו שני בני הערובה היפנים על ברכיהם. לדבריו, אם לא יועברו לידי הארגון 200 מיליון דולר תוך 72 שעות - הם יוצאו להורג. ממשלת יפן נמסר בתגובה: "לא ניכנע לאיום הטרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש ממשלת יפן, למרות שאתה מרוחק יותר מ-8,000 קילומטרים מהמדינה האסלאמית, אתם חלק במסע הצלב הזה", אמר ג'ון הג'יהאדיסט בסרטון החדש. "תרמתם בפחדנותכם 100 מיליון דולרים כדי לסייע בהרג נשינו וילדינו - ולהרוס את בתיהם של מוסלמים. לכן, חייו של אחד מבני הערובה הללו יעלו לכם 100 מיליון דולרים", המשיך.

"כדי לעצור את התפשטות המדינה האסלאמית, תרמתם 100 מיליון דולר נוספים, לכן גם חייו של בן הערובה הנוסף יעלו לכם סכום דומה", איים - ופנה לעם היפני ודרש להפעיל לחץ על הממשלה על מנת שתשלם תוך 72 שעות את הכופר, או שהשניים יוצאו להורג.

אבה ונתניהו, אתמול (קובי גדעון / לע"מ)

על פי הפרסומים ביפן, שמות השבויים הם קנג'י גוטו והרונה יוקאווה. יוקאווה, קבלן צבאי פרטי בשנות ה-40 לחייו, נחטף בסוריה ככל הנראה בחודש אוגוסט. טרם התברר מדוע נסע לסוריה. עמיתו גוטו הוא עיתונאי עצמאי שנסע לסוריה על מנת לדווח מהלחימה. ככל הידוע לגורמי המודיעין במערב, בידי ארגון הטרור נמצאים גם העיתונאי הבריטי ג'ון קנטלי, שהפך למעין דובר של הארגון, ואישה אמריקנית כבת 26 ששמה לא פורסם לבקשת הרשויות בארה"ב.

אגף המלחמה בטרור במשרד החוץ היפני צפה בסרטון, וצוות של המשרד מנתח את המסר המאיים. מקור אנונימי אמר כי ראש הממשלה היפני צפוי להתייחס לאיום במהלך דבריו בישראל, ואף דחה את מסיבת העיתונאים במספר דקות כדי להגיב לנושא. משרד החוץ היפני הצהיר כי אין בכוונתם להיכנע לטרור: "איום מסוג זה אינו מקובל, ואנו זועמים".