הרמטכ"ל הבריטי נגד התערבות צבאית בסוריה

גנרל דיוויד ריצ'רדס הזהיר את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי התערבות צבאית בסוריה, בתגובה לשימוש המשטר בנשק כימי, עלולה לגרור את הכוחות הבריטים למלחמה כוללת – כך מפרסם ה"סאנדי טיימס". לדבריו, רק תגובה "בקנה מידה ענקי" עשויה להצליח

רמטכ"ל בריטניה נגד התערבות צבאית בסוריה (סוכנות הידיעות הסורית)

האפשרות של התערבות צבאית בסוריה מעסיקה את העולם באופן הולך וגובר, לאחר שבכירי הממשל האמריקני הכירו בכך כי משטר אסד עשה שימוש בנשק כימי במהלך מלחמתו במורדים. עם זאת, היום הביע רמטכ"ל בריטניה הסתייגות ממהלך שכזה והזכיר מפני ההשלכות הצפויות לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה שקיים הגנרל דיוויד ריצ'רדס עם ראש ממשלת בריטניה קמרון, הוא הזהיר אותו כי התערבות צבאית בסוריה עלולה לשאוב את הכוחות הבריטיים למלחמה כוללת, כך מדווח העיתון "סאנדיי טיימס".

לדבריו, תגובה צבאית בריטית לשימוש בנשק כימי תצליח רק אם תיעשה "בקנה מידה ענקי". הוא הוסיף כי "אפילו להקים אזור ביטחון הומניטרי יצריך מבצע צבאי רחב היקף לא שיתוף הפעולה של הסורים".

במקביל דיווח הבוקר דובר צבא המורדים בסוריה כי מטוסי קרב ישראליים חגו היום מעל ארמון הנשיאות של בשאר אסד בדמשק, אך לידיעה לא התקבל אימות מכל גורם אחר.

רוסיה: לא להתערבות צבאית בסוריה

בשבוע שעבר הודו במשרד החוץ הבריטי כי בידיהם מידע על שימוש בנשק כימי במהלך הלחימה בסוריה. ראש הממשלה קמרון כינה זאת "פשע מלחמה", אך הביע ספק באשר לאפשרות של התערבות צבאית בסוריה.

אתמול הביעו שוב ברוסיה התנגדות נחרצת לכל התערבות צבאית חיצונית בסוריה. סגן שר החוץ מיכאל בוגדנוב, המבקר בלבנון, אמר בראיון לערוץ אל מנאר של חיזבאללה: "עלינו לדעת את האמת ולא להסתמך על דיווחים".

הבכיר הרוסי הבהיר כי "אנחנו מוכרחים שיהיו לנו ראיות ואסור להסתמך על דיווחים בתקשורת שלא נתמכים בעובדות". הוא השתמש בדוגמה של הפלישה האמריקנית לעירק, שבוצעה בעקבות המידע שהתקבל לפיו מחזיק סדאם חוסיין בנשק גרעיני, והדגיש: "התברר בסוף שלא היה שם כלום".