הנשיא אובמה צחק על עצמו: "כבר לא המוסלמי-סוציאליסטי שהייתי"

נשיא ארה"ב גנב את ההצגה כרגיל בסעודה המסורתית לכתבי הבית הלבן כשהוא עוקץ כל מה שנמצא בסביבה, ובעיקר את עצמו. "אני מסתכל במראה ואני מוכרח להודות - אני לא אותו מוסלמי-סוציאליסטי שהייתי", צחק ואחר כך פנה לאשתו מישל: "היא אמנם היתה על השער של ווג, אבל אל תדאגו גם אני קיבלתי שער של מגזין"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התפנה אמש מהדיונים על התקציב וענייני הנשק הכימי בסוריה ואירח בבית הלבן את הסעודה השנתית לכתבי הבית הלבן. למרות שבאירוע השתתפו גם סטיבן שפילברג והקומיקאי קונאן אובריאן, מסמר הערב היה כרגיל הנשיא האמריקני, שהוכיח שוב שהוא יודע לצחוק על אחרים, אבל גם על עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום המסורתי ניצל אובמה את הבמה ועקץ את מי שהטילו בעבר ספק בדתו והאשימו אותו בהיותו שמאלני קיצוני. כשהוא מעיר הערה על שערו המאפיר אמר: "בימים אלה אני מסתכל במראה ואני מוכרח להודות אני לא אותו מוסלמי-סוציאליסט צעיר כפי שהייתי".

הוא המשיך והעלה זיכרונות מהקמפיין האחרון כשהוא שם על המוקד את יריביו הרפובליקנים. "אני יודע שהרפובליקנים עדיין מנסים להבין מה קרה ב-2012, אבל על דבר אחד כולם מסכימים שהם צריכים לעשות עבודה יותר טובה בהגעה אל המיעוטים", טען הנשיא, "אתם יכולים לקרוא לי מרוכז בעצמי אבל אני יכול לחשוב על לפחות מיעוט אחד שהם יכולים להתחיל איתו. הלו, אתם יכולים לחשוב עליי כהרצה לניסיון, אתם יודעים".

אובמה והבדרן קונאן אובריאן, הלילה (רויטרס)

הנשיא האמריקני הוא נוצרי שנולד בהוואי, אבל זה לא מונע מרבים להמשיך ולטעוו שנולד מעבר לים, גם עבורם הכין אובמה פאנץ': "אני גם עסוק בתוכניות לספריה של אובמה, ויש מי שהציעו שנקים אותה במקום הולדתי, אבל אני מעדיף להשאיר אותה בארצות הברית".

"כולם אוהבים את מישל"

בשלב מסויים אשתו מישל עלתה על הכוונת. "כול אוהבים את מישל. היא היתה על השער של ווג, היא מככבת בסקרים, אבל אל דאגה גם אני קיבלתי לאחרונה שער של מגזין".

כשהחדר מלא בעיתונאים לא פספס נשיא ארה"ב את ההזדמנות לעקוץ את התקשורת. "אני יודע ש-CNN חטפו לא מעט ביקורת לאחרונה, אבל האמת היא שאני מעריץ את המחויבות שלהם לכסות את כל הצדדים של הסיפור, רק למקרה שאחד מהם גם ייצא מדויק".