נעצר חשוד בשליחת מעטפות הרעל לנשיא אובמה

חוקרי ה-FBI עצרו תושב מיסיסיפי, בן 41, החשוד כי שלח מעטפות המכילות רעל מסוג ריצין לנשיא, לסנאטור רפובליקני ולשופטת. חשוד אחר במעורבות, שנעצר בשבוע שעבר, שוחרר לאחר שלא נמצאו ראיות נגדו

נעצר חשוד נוסף. אובמה (רויטרס)

התקדמות בחקירת שליחת מעטפות הרעל לנשיא אובמה ולחברי קונגרס: סוכנות רויטרס מדווחת שסוכני ה-FBI עצרו תושב מיסיסיפי בן 41 החשוד בשליחת המעטפות המסוכנות. החשוד נעצר, לאחר שהרשויות שחררו חשוד אחר - פול קווין קרטיס - שנעצר בשבוע שעבר ולא נמצאו ראיות למעורבותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד אוורט דוטשקה, מדריך לאומניות לחימה, נעצר היום לאחר שאנשי הבולשת ערכו השבוע חיפוש בביתו הפרטי ובעסק שלו בעיר טופלו שבמדינת מיסיסיפי.

לפני שבוע דיווחה הבולשת על מעצרו של קרטיס, תושב העיר קורינת', בחשד ששלח את המעטפות, המכילות רעל מסוג ריצין לבית הלבן, למשרדו של הסנאטור רוג'ר וויקר וללשכתה של שופטת במיסיסיפי.

התובעים בתיק החליטו לשחרר את קרטיס לאחר שבחיפושים שערכו בביתו, לא התגלו ראיות לשליחת המעטפות. לאחר שזוהו המכתבים המכילים את הרעל, פתחו הבולשת הפדרלית ומשטרת גבעת הקפיטול בחקירה מיידית של האירוע.

ריצין הוא רעל שמופק מצמח הקיקיון, ורעילותו גבוהה פי 6,000 מהציאניד. כל מגע עם החומר עלול לגרום למוות בתוך 24 שעות. השימוש הידוע המתועד ביותר בריצין נעשה על ידי ארגון הקג"ב של ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה.