החשוד בפיגוע בבוסטון הועבר מבית החולים לכלא

דז'וחר צ'רנייב, האח הצעיר החשוד בביצוע הפיגוע במרתון, אושפז עד עתה בבית החולים "בית ישראל" לאחר שנפצע במהלך קרב יריות עם המשטרה. הוא הועבר למתקן כליאה המתמחה בטיפול באסירים הנזקקים לטיפול רפואי

דז'וחר צ'רנייב. נפצע קשה ואושפז (רויטרס)

החשוד בביצוע פיגוע הטרור בבוסטון, דז'וחר צ'רנייב, הועבר היום מבית החולים, בו אושפז מאז מעצרו, למתקן הכליאה בפורט דוונס במסצ'וסטס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צ'רנייב בן ה-19, הצעיר מבין האחים הצ'צ'נים העומדים מאחורי הפיגוע, נפצע במהלך קרב יריות עם המשטרה בשבוע שעבר במהלכו נלכד. בעקבות הפציעה הועבר לבית החולים "בית ישראל" בבוסטון, בו גם טופלו כמה מפצועי הפיגוע. אחיו הגדול מת בחילופי אש קודם לכן עם המשטרה.

מתקן הכליאה אליו הועבר נמצא 63 ק"מ מערבית לבוסטון והוא מתמחה בטיפול באסירים הזקוקים לטיפול רפואי או נפשי ממושך.

זירת הפיגוע בבוסטון. האח הואשם באחריות ל (AP)

צ'רנייב הואשם באחריות לפיצוצים שאירעו ב-15 באפריל במרתון בבוסטון, במהלכם נהרגו שלושה בני אדם ו-264 נוספים נפצעו. הוא נתפס בשכונת ווטרטאון, רגע לפני שבמשטרה עמדו להודיע שלא הצליחו לאתר אותו. צ'רנייב אותר בידי אזרח לאחר שהסתתר בסירה שאוחסנה בחצר אחורית של בית בפרבר.

השוטרים שהגיעו למקום רצו להביאו למעצר בעודו בחיים וכיתרו את הסירה. הוא בתגובה החל לירות לעברם. חילופי האש והמשא ומתן בין הצדדים נמשכו כשעה, שבסופה הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על הנער, כשהוא במצב קשה הועבר לבית החולים - שם שהה עד היום.