אותר הנעדר הישראלי בצ'ילה

תשעה ימים זה לקח, והערב הגיעו סופסוף חדשות טובות מצ'ילה: בני משפחתו של ארז ספקיאר, המטייל הישראלי מראשון לציון שאבד במהלך טיול בפארק לאומי בצ'ילה, מדווחים שהוא אותר כשהוא עומד על רגליו. "ברוך השם מצאו אותו", סיפרה הערב אחותו של ארז, חיה, לחדשות 2 באינטרנט, "אנחנו ממתינים עכשיו שהחילוץ יושלם"

אותר בתום שבוע של חיפושים (באדיבות המשפחה)

משפחתו של ארז ספקיאר, בן 24 מראשון לציון הנעדר בצ'ילה מזה כשבוע, המתינה בימים האחרונים בקוצר רוח להודעת הרגעה. הערב היא סופסוף הגיעה והביאה עמה אנחת רווחה גדולה - ארז נמצא חי, כשהוא עומד על רגליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברוך השם, מצאו אותו", סיפרה הערב חיה, אחותו של ארז, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "הוא אותר בעזרת מסוק שהחל לפעול כדי לחלץ אותו".

לפני זמן קצר הודיעו מצוות החילוץ של כלל ביטוח שהוזנק למקום כי ארז אכן אותר, מסוקי החיפוש נחתו באזור ואספו אותו רגלית מהמקום בו נמצא. הוא הוגדר כבריא ושלם. אביו שנמצא בצ'ילה עושה את דרכו למקום בשעות האחרונות מאז התבשר על האיתור וצפוי להפגש איתו בהמשך הערב.

"היו ניסיונות לחלץ אותו עם המסוק", עדכנו מחברת כלל ביטוח וכוחות החילוץ של חברת סיטל, "המסוקים איתרו אותו, אבל האזור בו נמצא היה מסוכן מדי לנחיתה, ולכן הכוחות נחתו בשטח בטוח בקרבת מקום והתקדמו לעברו של ארז ברגל. צוות החילוץ כבר נפגש איתו והוציא אותו מהמקום. ארז הולך בכוחות עצמו ונראה במצב בריאותי תקין".

מרבית משפחתו של ארז המתינה בדאגה לטלפון המרגיע מצ'ילה ולחדשות טובות, מביתם כאן בארץ. אביו ודודו של ארז יצאו עם זאת למדינה הדרום-אמריקנית, כדי לעקוב אחר החיפושים מקרוב. "ראו אותו, זיהו אותו", הוסיפה חיה ספקיאר, "טוב לשמוע שהכל בסדר".

"אנחנו מחכים לראות אותו. צוות החילוץ זיהה אותו, ודיווח שהוא עומד על הרגליים", הוסיפה אחותו של ארז, "יכול להיות שהוא נקע את הקרסול, אבל זה רק על סמך מה שנראה מרחוק במסוק. אנחנו לא יודעים לומר מה בדיוק קרה. ייתכן שהוא סטה מהמסלול בטיול. אבל אנחנו לא יודעים לומר מה בדיוק קרה. אנחנו יודעים שהוא חי", סיכמה חיה ספקיאר בהתרגשות.

"ייתכן שנקע את הקרסול, אבל עומד על רגליו (באדיבות המשפחה)

 ספקיאר נעדר מזה 9 ימים

בצ'ילה נמשכו החיפושים הנרחבים עד שעות הערב, לאחר שספקיאר הוגדר כנעדר במדינה מזה כשבוע, זאת לאחר שיצא לטיול בפארק הלאומי פויווה (Puyehue) שברכס הרי האנדים. שאול, אחיו של ארז שחשף את דבר היעדרו בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו, ביקש מוקדם יותר כל מידע שיוכל לעזור למצוא אותו.

"בפעם האחרונה שמענו ממנו ב-16 בחודש, לפני תשעה ימים", אמר שאול בתכנית "מהדורה ראשונה" עם עמית סגל. "אבא שלי דיבר איתו בסקייפ ובמוצאי שבת ההורים שלי כבר החליטו להפעיל את הביטוח". אביו של ארז יצא לאזור הפארק הלאומי בצ'ילה בימים האחרונים והצטרף למאמצי משלחת החיפוש.

"הפארק הלאומי הזה הוא עצום, אבל לפי כל ההערכות הוא לא נחשב מסוכן", סיפר האח. "חוץ מזה, הוא גם תפס מזג אוויר טוב. הסכנה היא ככל הנראה לא סכנת חיים, אלא, אנחנו מקווים מאוד, שהוא פשוט אבד". לדברי האח, "ייתכן שהוא נמצא במקום שבו יש צמחיה עבה שההתקדמות בה היא איטית. אולי גם החליט לקחת נתיב אחר ופשוט לא ראו אותו".