צפו: המכונית שמחנה את עצמה לבד

חברת BMW הציגה את הדגם האחרון של המכוניות המופעלות על שלט רחוק, בו הצליחה להתגבר על אחת הבעיות בהן נתקלו מפתחי מערכות הנהיגה העצמית - בעיית החניה. בסרטון שפרסמו בחברה ניתן לראות את הגרסא האחרונה בפעולה. כך זה נראה

תעשיית הרכב מתרכזת בזמן האחרון בנושאי נהיגה עצמית - חברות כמו גוגל מפתחות רכב שנוהג את עצמו, וגם נאס"א עובדת על פיתוח רכב רובוטי שיוכל לנווט במאדים או באוטוסטרדות של יוסטון. חברת BMW בחרה לבודד את אחת הבעיות שבה נתקלים נהגים רבים - בעיית החניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באבטיפוס הראשון של המכונית המופעלת על שלט רחוק, הנהג היה צריך להפעיל את דוושות הגז והבלמים בזמן שהמכונית ניתבה את עצמה. בגרסה הנוכחית כל מה שהנהג צריך לעשות, זה לצאת מהרכב, ללחוץ על הכפתורים והרכב נכנס לחניה.

"פיתחנו מערכת חניה שלא דורשת בן אדם בתוך המכונית", הכריזה החברה באתר האינטרנט שלה. מערכת של שלט רחוק (ממש כמו במכוניות הצעצוע המוכרות) מבטיחה שאם אין מספיק מקום בחניה כדי לצאת מהמכונית, לא צריך לוותר על החניה או לדאוג מסריטות על הפח.

בקטע הווידאו ניתן לראות נהג מעמיד את הרכב (שעוצב בצורה יוצאת דופן) בעמדה, מול החניה המבוקשת, בקו אחד מולה, לוחץ על כפתור על השלט, והמכונית - BMW מגרסה 7, מייצבת ומיישרת את עצמה בצורה מושלמת בתוך החניה.

חונה גם לרוחב

בחברה מסבירים שכדי להפעיל את פונקציית החניה בשלט רחוק, המכונית צריכה להיות ממוקמת בזווית של עד 10 מעלות ממקום החניה שנבחר. ובמרחק שלא גדול מ-1.5 פעמים אורכה של המכונית. הגרסה האחרונה של "עוזר חנייה" מאפשרת להחנות את הרכב גם בחניות רוחביות לכביש.

BMW הציגו לאחרונה גם מערכת נהיגה עצמית ממוחשבת, שיודעת לבלום את הרכב במקרה חירום ללא התערבות נהג, ואפילו לנווט את הרכב בעצמה. אבל כרגע, למרות שטכנולוגיית הנהיגה העצמית כבר קיימת, רגולטורים ברחבי העולם צריכים לאשר שימוש במערכת, ומתקיים דיון סביב השאלה האם ניתן לבטל את הגורם האנושי על הכבישים הקיימים.