אחיו של הנעדר בצ'ילה: "מקווים מאוד שהוא לא בסכנת חיים"

בפרק הלאומי "פויווה" בצ'ילה נמשכים גם היום חיפושים נרחבים אחר ארז ספקיאר, מטייל ישראלי בן 24 שהקשר עמו נותק לפני כשבוע. בהודעה שפרסם אחיו בעמוד הפייסבוק הוא ביקש סיוע בחיפושים. היום הדגיש: "מקווים מאוד שלא מדובר בסכנת חיים, אלא רק שאיבד את דרכו"

בצ'ילה נמשכים גם היום החיפושים הנרחבים אחר ארז ספקיאר, תושב ראשון לציון בן 24, שנעדר במדינה מזה כשבוע לאחר שיצא לטיול בפארק הלאומי פויווה (Puyehue) שברכס הרי האנדים. שאול, אחיו של ארז שחשף את דבר היעדרו בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו, מבקש היום כל מידע שיוכל לעזור למצוא אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בפעם האחרונה שמענו ממנו ב-16 בחודש, לפני תשעה ימים", אמר שאול בתכנית "מהדורה ראשונה" עם עמית סגל. "אבא שלי דיבר איתו בסקייפ ובמוצאי שבת ההורים שלי כבר החליטו להפעיל את הביטוח". אביו של ארז יצא לאזור הפארק הלאומי בצ'ילה בימים האחרונים והצטרף למאמצי משלחת החיפוש.

"הפארק הלאומי הזה הוא עצום, אבל לפי כל ההערכות הוא לא נחשב מסוכן", סיפר האח. "חוץ מזה, הוא גם תפס מזג אוויר טוב. הסכנה היא ככל הנראה לא סכנת חיים, אלא, אנחנו מקווים מאוד, שהוא פשוט אבד". לדברי האח, "ייתכן שהוא נמצא במקום שבו יש צמחיה עבה שההתקדמות בה היא איטית. אולי גם החליט לקחת נתיב אחר ופשוט לא ראו אותו".

"אנא עזרו". ארז במהלך המסע (באדיבות המשפחה)

"הקשר ניתק בשבוע שעבר"

האח הדגיש כי הפעם האחרונה שבה נראה ארז הייתה ב-18 בחודש, על ידי מטיילים שטיילו איתו ושהו עמו בהוסטל. "הדבר שבאמת יכול לעזור הוא כל מידע על מה שקרה איתו אחרי ה-18 בחודש", אמר האח המודאג. ממשרד החוץ נמסר כי "בשלב זה הוכרז הצעיר כנעדר והתחילו חיפושים אחריו. גם שגרירות ישראל בצ'ילה עורבה בנושא ונמצאים בקשר עם כל הגורמים הרלוונטיים".

"אחי, ארז ספקיאר, ככל הנראה אבד", כתב אתמול האח שאול בעמוד הפייסבוק שלו. לדבריו, ארז "נראה לאחרונה בתאריך 18.4" בפארק הלאומי פויווה (Puyehue) שברכס הרי האנדים. לדברי האח, חבריו למסע היו האחרונים שראו אותו. "גובהו 1.91 סנטימטרים - כל מידע יעזור, אנא הפיצו ועזרו", ביקש.

"הקשר עם ארז ניתק כבר בסוף השבוע שעבר", סיפר האח, שאול, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זו הייתה הפעם האחרונה שראו אותו. מטיילים ישראלים שעמם טייל באותו פארק דיווחו לאבא של אחד מהם כי ארז היה אמור לחזור להוסטל. משבושש להגיע - גברה דאגתם והם הודיעו על היעדרותו".

"פנינו לחברות הביטוח, לקונסוליה הישראלית בצ'ילה ולהנהלת ההוסטל", הוסיף. "חברת הביטוח הפעילה את צוות החיפוש הכולל מסוקים. בינתיים אין חדשות".