שושלת: בוש הבן מריץ את אחיו לנשיאות

ג'ורג' בוש מארח את נשיאי ארה"ב לדורותיהם באירוע פתיחת הספרייה על שמו בדאלאס. בין האורחים גם הילרי קינלטון וכמובן, אחיו של ג'ורג' - ג'ב בוש. הוא ישמח לראות שוב את קלינטון ובוש מתמודדים לנשיאות

האם משפחת בוש תשוב לנשיאות? אם שואלים את ג'ורג' בוש הבן, התשובה צריכה להיות כן. והוא לא מדבר על עצמו.

נשיא ארצות הברית לשעבר יחנוך היום את הספרייה הנשיאותית שלו בדאלאס. לכבוד האירוע בוש שוחח עם עיתונאים והעלה תיאוריות ושאיפות שלו לגבי עתיד המפלגה הרפובליקנית. לדבריו, מי שעשוי להיות הנשיא הבא מטעם המפלגה הוא לא אחר מאשר אחיו, ג'ב.

"הוא יהיה מועמד מצוין אם יחליט לרוץ", אמר בוש. "הוא לא צריך את הייעוץ שלי מפני שהוא יודע מה אגיד לו - 'קדימה, תרוץ'. אבל אם הוא יתמודד או לא - זו החלטה מאוד אישית".

קלינטון נגד בוש - שוב ?

ג'ב בוש לנשיאות? (AP)
הנשיא האמריקני המכהן ברק אובמה יגיע גם הוא לטקס פתיחת הספרייה עליה עמל בוש הבן במהלך השנים האחרונות. גם בוש האב, עוד נשיא ארצות הברית לשעבר יהיה שם, ובנוסף גם ביל קלינטון וג'ימי קרטר שיתכנסו במיוחד לטקס שייערך באוניברסיטה המתודולוגית של דאלאס.

אבל האורחת המעניינת ביותר היא כנראה הילרי קלינטון, שעשויה להיות מי שתתמודד מול ג'ב בוש בבחירות שייערכו ב-2016. הילרי צפויה להגיע לאירוע כשהיא במצב רוח טוב, לאחר שככל הנראה היא התעדכנה בתוצאות הסקר שנערך במכון גאלופ, על פיו 64% מהציבור האמריקני עדיין אוהבים אותה ורוצים לראות אותה חוזרת להנהגה האמריקנית.

על פי סקר שנערך לאתר פוליטיקו - במקרה של בחירות בין קינלטון ובוש האח - הילרי תנצח ותקבל 51 אחוזים מהקולות לעומת ג'ב בוש שיסתפק ב-41 אחוזים בלבד.

גם בבחירות שנערכו לפני 15 שנה, קלינטון ניצח את בוש. אז זה היה בוש האב שהפסיד לקלינטון אחרי כהונה אחת בלבד כנשיא.