נישואים חד-מיניים – עכשיו גם בצרפת

צרפת הפכה היום למדינה ה-14 בעולם המאפשרת נישואים חד-מיניים, זאת בעקבות הצעת החוק שהתקבלה היום ברוב של 331 חברי פרלמנט מול 225 שהתנגדו. הקהילה הגאה בצרפת הכריזה על 23 באפריל כ"יום האהבה", ושר הפנים הזהיר מפני תקיפות הומופוביות. "צרפת תפגין אפס סובלנות לאלימות כזו", אמר

גאים בכך שהעבודה הושלמה. ארכיון (חדשות 2)

למרות הפגנות הרחוב האלימות ועל אף העלייה בתקיפות על רקע הומופוביה בצרפת, אישר היום הפרלמנט הצרפתי את הצעת החוק של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, המאפשר לזוגות חד-מיניים להינשא ולאמץ ילדים. הקהילה הגאה בצרפת בירכה על החקיקה, ומספר ארגונים במדינה החליטו לכנות את 23 באפריל כ"יום האהבה" של צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

331 חברי פרלמנט הצביעו בעד החוק ו-225 הצביעו נגד, ובכך הפכה צרפת למדינה ה-14 בעולם המאפשרת לזוגות מאותו מין להינשא. חוק "הנישואים לכולם" של הולנד נחשב לרפורמה החברתית הגדולה ביותר בצרפת מאז ביטול עונש המוות במדינה בשנת 1981.

יזם וקידם את החוק. נשיא צרפת הולנד (AP)
"צרפתים רבים יהיו גאים בכך שהעבודה הושלמה", אמר היום לפרלמנט שר המשפטים כריסטיאן טאובירה. עם זאת, החקיקה פגעה בפופולאריות של הנשיא הולנד. מתנגדיו בפרלמנט טענו כי מוטב שיעסוק בנושאים אחרים כמו תיקון הכלכלה הגוססת כלשונם.

במהלך דיוני הפרלמנט הארוכים על הצעת החוק, המחוקקים הסוציאליסטים והשמרנים היו קרובים לא פעם למכות. גם ההתקפות ההומופוביות מצד האזרחים היו בעלייה. רק ביום שבת הוכה צעיר בן 24 בעיר ניס שבדרום צרפת. שר הפנים של צרפת, מנואל ואלס, אמר השבוע כי צרפת תפגין אפס סובלנות לאלימות כזו.