רב ובנו נדקרו על ידי אירני בפריז

שוב מקרה של תקיפה על רקע אנטישמי בצרפת: רב ובנו הותקפו בסכין על ידי יליד אירן בשעה שעשו את דרכם לבית הכנסת בפריז. הם נפגעו בצווארם ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. הדוקר, ככל הנראה בעל אזרחות צרפתית שנמלט מבית חולים לחולי נפש, נעצר

תקיפה בצרפת. ארכיון (AP)

חשד לתקיפה על רקע אנטישמי בצרפת: רב מפריז ובנו נדקרו בסכין בשעה שעשו את דרכם אל בית הכנסת בעיר על ידי אזרח צרפתי יליד טהרן. אתמול, עם מעצרו של אזרח אירני בקטמנדו, נחשפה תוכנית אירנית לבצע שורת פיגועים נגד מטרות ישראליות בנפאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווח ב"לה-מונד" הצרפתי עולה כי השניים - רב בשנות החמישים לחייו ובנו בן ה-18 - נדקרו בצווארם בדרכם לבית הכנסת סלונייר בעיר. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. המשטרה הצליחה ללכוד את הדוקר בסיועו של עובר אורח שהיה עד למתקפה והצליח להשתלט על החשוד עד להגעת השוטרים.

מקורות בצרפת מדווחים כי מחקירה ראשונה טרם ברור האם הרקע למעשה הוא אנטישמי. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי התוקף תקף את השניים לאחר שככל הנראה נמלט מבית חולים לחולי נפש. עוד נמסר כי מדובר ביליד אירן, שככל הנראה מחזיק באזרחות צרפתית.

עלייה במספר התקריות האנטישמיות

השחתת אנדרטה לזכר השואה ביוון. ארכיון (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)
בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה התפרסם דוח שהצביע על עלייה מדאיגה של כ-30% בתקריות אלימות נגד יהודים ברחבי העולם. כשליש מהתקריות, 200 במספר, נרשמו בצרפת. האירועים כללו התנכלות, אלימות, איומים ונזק לרכוש.

על פי הנתונים, בשנת 2012 חלה עלייה ניכרת ברמת האירועים האנטישמיים האלימים, הכוללים ונדליזם ואיומים ישירים על חיי יהודים. מספרם של האירועים הללו זינק ב-30 אחוז לעומת שנת 2011, מ-526 אירועים ל-686 אירועים. 273 מהמקרים הללו כללו התקפות על יהודים, רבים מהם ילדים ובני נוער. ב- 190 אירועים חוללו בתי כנסת, בתי קברות ואנדרטות. בנוסף, בלמעלה מ-200 מהמקרים הושחת ונפגע רכוש פרטי וציבורי.