חשד: המחבל מבוסטון קשור לרצח 3 יהודים ב-2011

החוקרים האמריקנים בודקים חשד שלפיו טמרלן צרנייב, שהניח יחד עם אחיו דז'וחר את המטענים בקו הסיום של המרתון ונהרג מאש המשטרה, מעורב ברצח משולש שאירע בדירה בבוסטון לפני שנתיים. צרנייב היה חברו הטוב של אחד מהקורבנות

התפתחות בחקירת הפיגוע בבוסטון: החוקרים האמריקנים בודקים האם טמרלן צרנייב, אחד האחים הצ'צ'נים שאחראי לפיצוץ המטענים בקו הסיום של המרתון ונהרג במהלך המרדף המשטרתי, קשור למקרה רצח של שלושה צעירים יהודים בבוסטון בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אישר אביו של אחד מקורבנות הרצח את דבר ההתפתחות בחקירה. שלושת הקורבנות נמצאו בספטמבר 2011 בדירה בקיימברידג', כשגרונותיהם משוספים וגופותיהם מכוסות במריחואנה. חקירת המשטרה העלתה אז חשד כי הם הכירו את הרוצח או הרוצחים והכניסו אותו/אותם לדירה.

אחד מהנרצחים, ברנדן מאס בן ה-25, נהג להתאמן ביחד עם שכנו טמרלן צרנייב באותו חדר כושר. צרנייב תיאר אותו בעבר כ"חברו הטוב ביותר" והיה אורח קבוע בדירתו, שם בוצע הרצח.

"בודקים כל פרט חדש"

להפתעתם של מכריהם של השניים, טמרלן צרנייב לא הגיע להלווייתו של מאס. אנשים במעגל החברים שלהם העלו כעת את החשד שצרנייב קשור באיזשהו אופן לרצח המשולש.

"זאת חקירה פתוחה ואנחנו נבחן כל פרט חדש או רמז חדש", אמרה סטפני גויטה, דוברת במשרד התובע המחוזי של מחוז מידלאסקס, לטלגרף הבריטי. "אנו לא יכולים להגיב ספציפית על חשודים או בעלי עניין או על קשר אפשרי של טמרלן צרנייב לתיק הרצח".

התובע המחוזי עצמו, גארי לאון, אמר כי הרצח המשולש ב-2011 יכול להיות קשור לעסקי סמים וכי הקורבנות הכירו את הרוצח או הרוצחים.

האח הצעיר מואשם בשימוש בנשק להשמדה המונית

הגילוי של שלוש הגופות עם המריחואנה והעובדה כי 5,000 דולר במזומן שהיו בדירה לא נלקחו העלו חשד בנוגע למניע שמאחורי הרצח. בערך באותה תקופה של הרצח, צרנייב - שהיה אז בן 24 - החל לעבור תהליך של הקצנה דתית. הוא עזב את ארה"ב ארבעה חודשים לאחר הרצח ועבר להתגורר עם אביו במשך כחצי שנה בדגסטן שברוסיה.

אתמול הוגש כתב אישום נגד אחיו הצעיר של טמרלן, דז'וחר צרנייב, בגין מעורבותו בפיגוע במרתון. מהמסמכים המשפטיים עולה כי דז'וחר מואשם בשימוש ובקשירת קשר לשימוש בנשק להשמדה המונית - עבירה שהעונש עליה הוא עונש מוות, כך דיווחה רשת CNN.

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

צפו: קרב היריות שקדם לתפיסת החשוד בבוסטון

בוסטון חוגגת: "החשוד נתפס!!! הצדק ניצח"

דרמה בבוסטון: "החשוד נתפס"

אביהם של החשודים: "בניי הופללו"

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים