האישום נגד צרנייב: שימוש בנשק להשמדה המונית

המחבל שנשאר בחיים לאחר שאחיו נהרג במהלך מרדף משטרתי, התעורר היום בבית החולים "בית ישראל" בבוסטון, שם הודיעו לו השוטרים כי הוא נאשם בעבירה החמורה, שאם יורשע בה - הוא עלול להיות מוצא להורג

עלול להיות מוצא להורג. צרנייב (חדשות 2)

אישום בשני סעיפים הוגש היום נגד דז'וחר צרנייב, בגין מעורבותו בפיגוע במרתון בוסטון יחד עם אחיו שנהרג, טמרלן. מהמסמכים המשפטיים עולה כי דז'וחר מואשם בשימוש ובקשירת קשר לשימוש בנשק להשמדה המונית - עבירה שהעונש עליה הוא עונש מוות, כך דיווחה רשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צרנייב, בן 19, המיוצג על ידי הסניגוריה הציבורית בבוסטון, נאשם עוד בעבירה של גרימת נזק מכוונת לרכוש באמצעות מטען חבלה, כך בהודעת משרד המשפטים האמריקני.

במהלך המרדף המשטרתי חסר התקדים שהתנהל אחריו, נפצע הצעיר שהתאסלם והפך לדתי אדוק ומצבו הוגדר קשה. ייתכן שניסה לירות בעצמו. עם שובה של הכרתו אליו, החל להשיב לשאלות חוקרי המשטרה, אך עקב מצבו הרפואי - הוא אינו יכול לדבר ועונה לשאלות בכתב.

במשטרת בוסטון סבורים כי ייתכן שצרנייב נפצע, כשניסה להתאבד בזמן ששהה בסירה שבה נתפס. זאת, לאחר שנתגלו כתמי דם בגינה שבה הוצבה הסירה. "קשה לדעת איך הוא נפצע. העניין הזה נבחן", מסר מפקד משטרת בוסטון, אד דייויס.

"אנחנו מקווים שנצליח להבין ממנו אם הוא ואחיו התכוננו לבצע פיגועים נוספים בתחומי ארצות הברית", סיפר אחד השוטרים שחקר את צרנייב. "שאלנו אותו האם יש עוד חברי חוליה שמתכוונים להוציא אל הפועל פעולות טרור דומות".

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

צפו: קרב היריות שקדם לתפיסת החשוד בבוסטון

בוסטון חוגגת: "החשוד נתפס!!! הצדק ניצח"

דרמה בבוסטון: "החשוד נתפס"

אביהם של החשודים: "בניי הופללו"

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים