הרשויות הקנדיות סיכלו פיגוע בקו הרכבת מקנדה לניו יורק

רשויות החוק במדינה צפויות לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה יודיעו כי עצרו חוליית מחבלים שרקמה מזימה לבצע פיגועים, כפי הנראה בתוואי הרכבת שבין טורונטו לעיר ניו יורק. נמסר, כי אין קשר לפיגועים בקו הסיום של מרתון בוסטון

רשויות החוק במדינה עצרו חוליית מחבלים (רויטרס)

משטרת קנדה וסוכנויות המודיעין במדינה צפויות להודיע על סיכול של פיגוע טרור רחב היקף. רשת CBC הקנדית דיווחה כי המשטרה במדינה ערכה שורת מעצרים באונטריו ובמחוז קוויבק בעקבות מודיעין ממקורות ביטחוניים בכירים. לטענת קנדה, אל קעידה עומד מאחורי מזימת הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מבצע המעצרים תואם עם גורמי ביטחון אמריקנים ולעת עתה נשלל הקשר לפיגוע בבוסטון. עוד דווח, כי המעצר היה חלק מחקירה חוצת-גבולות שבה היו מעורבים גורמי אכיפה קנדיים, הבולשת הפדרלית האמריקנית והמשרד לביטחון פנים בארצות הברית.

סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה כי על פי מקורות במשרד לביטחון לאומי האמריקני, "המטרה הייתה, כפי הנראה, תוואי הרכבת בין טורונטו לעיר ניו-יורק".

עוד צוין, כי רשויות אכיפת החוק עקבו במשך יותר משנה אחרי חברי החוליה שנעצרו בקוויבק ואונטריו. המשטרה הקנדית צפויה לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה תפרסם באופן מפורט את עיקרי הפרשה.