אירוע ירי קטלני בארה"ב: 5 גופות נמצאו בדירה ובמגרש חנייה

הקלות שבהחזקת נשק שוב גובה קורבנות בארה"ב: 5 בני אדם נהרגו באירוע ירי שהתרחש במתחם מגורים סמוך לעיר סיאטל שבמדינת וושינגטון. החשוד בירי נורה ונהרג, אך הרקע למעשה עדיין אינו ברור

זירת הירי בארה"ב (AP)

בעוד הוויכוח על הקלות שבה ניתן להשיג ולהחזיק נשק בארה"ב מתלהט, ולאחר שבסוף השבוע דחה הסנאט את היוזמה של אובמה להקשחת חוקי נשק, התרחש אירוע ירי נוסף עם הרוגים: 5 בני אדם נהרגו מירי במתחם מגורים הסמוך לעיר סיאטל שבמדינת וושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי תחנת סיאטל נקראו להגיע למתחם הסמוך לעיר, בעקבות דיווחים שלפיהם באחת הדירות במקום נשמעו יריות. "גם אחרי שהגענו למקום המשכנו לשמוע יריות", סיפרה אחת השוטרות שהגיעו לזירה.

"מיד כשהגענו, הבחנו בשני גברים פצועים מוטלים במגרש החנייה", סיפרה. כששוטר אחר ניגש אליהם כדי להגיש להם עזרה, אחד מהם הושיט את ידו לנשק - והתכוון להתחיל לירות. אז נאלצו השוטרים להגיב במהירות - וירו בחשוד.

ניסיון נוסף להגביל מכירת נשק בארה"ב נדחה

מותם של 3 גברים נקבע בנקום, לאחר ששניים מהם נמצאו מוטלים במגרש החניה ואחר נורה על ידי השוטרים. גופות נוספות של גבר ואישה נתגלו בתוך הדירה הסמוכה למקום. בשלב זה לא ברור מה הרקע לאירוע, אולם המשטה מעריכה כי יורה אחד היה מעורב בתקרית.

רק בסוף השבוע האחרון דחה הסנאט חקיקה להגבלת החזקת נשק, צעד שאותו הגדיר הנשיא אובמה כ"יום מביש לוושינגטון". הסנאט האמריקני דחה את הצעת חוק מטעם המפלגה הדמוקרטית, שקראה לאסור מכירת רובי סער ומחסניות גדולות, כגון אלו בהם השתמש הרוצח מקונטיקט אדם לנזה.

זוהי מפלתו השנייה של הנשיא אובמה בנושא, לאחר שהצעתו הראשונה לבצע בדיקות רקע לכל הקונים כלי נשק לא עברה בסנאט. בהצבעה זו הצביעו בעד רק 54 סנאטורים, בעוד הרוב הדרוש להעברת ההצעה הוא של 60 חברים.