החקירה שאחרי המצוד: המחבל מבוסטון התעורר ומתקשר עם חוקריו

כשבוע לאחר שביצע יחד עם אחיו את הפיגוע הרצחני במרתון בוסטון, שבו נהרגו 3 בני אדם ועשרות נפצעו, המחבל דז'וחר צרנייב, שנפצע ונלכד במהלך המצוד הנרחב אחריו, מתקשר עם החוקרים. עקב מצבו הקשה – החקירה מתנהלת בכתב ולא בדיבור

המחבל מתקשר עם חוקריו: דז'וחר צרנייב, אחד משני האחים שביצעו את הפיגוע במרתון בוסטון בשבוע שעבר ונפצע קשה במהלך המרדף המשטרתי חסר התקדים שהתנהל אחריו - החל להשיב לשאלות חוקרי המשטרה. עקב מצבו הקשה, הוא לא יכול לדבר ועונה לשאלות בכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צרנייב מאושפז בבית החולים "בית ישראל" בבוסטון תחת שמירה צמודה של השוטרים המקומיים, שכבר החלו לתחקר אותו לאחר שהתעורר ושב להכרה. אלא שהחקירה מתנהלת בכתב ולא בדיבור, כיוון שבמהלך המרדף אחריו הוא נפצע קשה ונורה בגרונו.

במשטרת בוסטון סבורים כי ייתכן שצרנייב נפצע, כשניסה להתאבד בזמן ששהה בסירה שבה נתפס. זאת, לאחר שנתגלו כתמי דם בגינה שבה הוצבה הסירה. "קשה לדעת איך הוא נפצע. העניין הזה נבחן", מסר מפקד משטרת בוסטון, אד דייויס.

החוקרים מקווים לגלות מה המניע לפיגוע

בתחילה הביעו חוקרי המשטרה חשש מכך שעקב פצעיו, צרנייב לעולם לא יוכל לדבר עוד ולהשיב לשאלות החוקרים, אבל מאז שהתעורר מתנהלת חקירה ממושכת ומשמעותית - בכתב. החוקרים מקווים כי המחבל שנותר בחיים יגלה מה היה המניע שגרם לו ולאחיו טמרלן צרנייב שנהרג, לבצע את הפיגוע הרצחני.

"אנחנו מקווים שנצליח להבין ממנו אם הוא ואחיו התכוננו לבצע פיגועים נוספים בתחומי ארה"ב", סיפר אחד השוטרים שחקר את צרנייב. "שאלנו אותו האם יש עוד חברי חוליה שמתכוונים להוציא אל הפועל פעולות טרור דומות".

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

צפו: האח צרנייב מתחבא מהשוטרים בסירה 

צפו: קרב היריות שקדם לתפיסת החשוד בבוסטון

בוסטון חוגגת: "החשוד נתפס!!! הצדק ניצח"

דרמה בבוסטון: "החשוד נתפס"

אביהם של החשודים: "בניי הופללו"

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים