שרי החוץ של אירופה: "לכרות ברית עם מדינות ערב נגד הטרור העולמי"

ימים לאחר הפיגועים בפריז וחשיפת רשת הטרור בבלגיה, התכנסו שרי החוץ של אירופה בבריסל, שם דנו בדרכים ללוחמה בטרור. שרת החוץ של האיחוד קראה להקים ברית משותפת של מדינות אירופה ומדינות ערב: "חייבים להתמודד יחדיו עם התופעה הזו, שפוגעת בכולנו"

ברית רחבה נגד הטרור העולמי: באיחוד האירופי קראו היום (שני) להקים חזית אחידה במאבק נגד הטרוריסטים, בשיתוף מדינות ערב, ולהרחיב את שיתוף הפעולה במאבק בטרור - זאת לאור גל הטרור הפוקד את היבשת בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפגש בו נכחו 28 שרי החוץ של 28 מדינות האיחוד בבריסל, אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני: "אנו זקוקים לברית חזקה ונחושה נגד הטרור. זו לא סוגיה של דת נגד דת, מתקפות הטרור פוגעות ברוב המוסלמים בעולם, ולכן יש ליצור דיאלוג להתמודדות עם הסוגיה הסבוכה".

"חזית אחידה נגד הטרור עם מדינות ערב". מו (חדשות 2)


מוגריני נפגשה בנוסף עם מזכ"ל הליגה הערבית, נאביל אל ערבי, במטרה להעלות בפניו את היוזמה שמטרתה להביא להפחתת איומי הטרור ביבשת, במיוחד לאחר הפיגועים הקטלניים בפריז וחשיפת רשת הטרור בבלגיה. "יש חשיבות לעבוד עם המדינות המוסלמיות ולא להפנות האשמות כפליהם, כי זהו מאבק משותף של כולנו", הוסיפה.

"מדינות ערב הן אלו שנמצאות בחזית ואנו צריכים לעבוד איתן כדי להגן עליהן - וכך גם להגן על מדינות אירופה", אמר שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד, עם בואו לכינוס. בחודש הבא, תכונס פסגה של מנהיגי אירופה בה יגובש קווי המדיניות ללוחמה בטרור.