עשרות מגני דוד נתלשו במחנה הריכוז דכאו שבגרמניה

מבקר ישראלי שהגיע לסיור במחנה הריכוז דכאו שבגרמניה, נדהם לגלות כי עשרות מגני דוד נתלשו מקירות המוזיאון במקום. "זה גועל נפש, מישהו עשה זאת במכוון", הוא סיפר. במשרד החוץ יבדקו את המקרה: "יטופל בחומרה"

מגני הדוד נתלשו (לירון מאירה)

עוד מעשה אנטישמיות - והפעם בלב מחנה ריכוז: אזרח ישראלי שביקר בסוף השבוע האחרון במחנה הריכוז דכאו שבגרמניה, הזדעזע לגלות כי עשרות סמלי מגן-דוד נתלשו ממגני הוקרה באחד מחדרי המוזיאון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד מהחדרים שבמתחם ההנצחה, ממוקם חלל גדול שמוקדש לכל מגני ההוקרה שקיבלה הנהלת המקום מקבוצות וארגונים מסביב לעולם וגם מישראל - ושם בוצע המעשה. "זה פשוט גועל נפש ונראה כי מישהו עשה זאת במכוון - זה לא מקרי", סיפר לירון מאירה, עובד חברת "תבנית אשדוד", שנסע לגרמניה לצרכי עבודה וביקר במקום.

את התמונות שהוא שלח למערכת חדשות 2 באינטרנט הוא צילם בסתר, לאור העובדה כי הצילום במוזיאון אסור. "ממש רואים את הדבק שנשאר אחרי שתלשו את מגני הדוד. לא נשאר שם אף מגן דוד - זה פשוט נורא", סיפר.

במשרד החוץ פתחו בבדיקה (לירון מאירה)

"המקרה ייבדק ויטופל במלוא החומרה"

בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט, במשרד החוץ הודיעו שהמקרה ייבדק. "אותו מבקר לא הודיע לנו או להנהלות המוזיאון על מה שראה והמקרה לא ידוע לנו, אך נבדוק אותו ובמידת הצורך נטפל בו בחומרה", מסר דובר משרד החוץ יגאל פלמור.

מחנה דכאו היה מחנה הריכוז הנאצי הראשון ששימש כמודל למחנות ריכוז אחרים, ונהרגו בו כ-43 אלף בני אדם. הוא הוקם ב-22 במרס 1933, וב-29 באפריל 1945 הוא שוחרר בידי חיילים אמריקנים. אתר ההנצחה בו הוקם בשנת 1965.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.