דיווח: "קוריאה הצפונית העבירה שני משגרי טילים לחוף המזרחי"

המתיחות בחצי האי הקוריאני נמשכת: סוכנות הידיעות של קוריאה הדרומית מדווחת היום שפיונגיאנג העבירה שני משגרי טילים נוספים לחוף המזרחי, כנראה לקראת ניסוי אפשרי. "אנחנו עוקבים מקרוב אחר הנעשה", הדגיש גורם בכיר בצבא הדרום

לקראת הסלמה נוספת? (cnn)

קוריאה הצפונית העבירה שני משגרי טילים לטווח קצר לחופה המזרחי, ככל הנראה על מנת להמשיך בהכנות לקראת ניסוי בשיגור טילים - כך מדווחת סוכנות ידיעות בקוריאה הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך החודשים האחרונים, בהם נרשמה מתיחות שיא בחצי האי הקוריאני, ציפו בקוריאה הדרומית ובמדינות המערב לניסוי הטילים שעלול להצית את האזור כולו.

בכיר בצבא קוריאה הדרומית אמר לסוכנות הידיעות "יונהאפ" שהמידע החדש התקבל באמצעות ניתוחי תצלומי לוויין, שמראים כי אמצעי הלחימה המתקדמים מועברים. "הצבא עוקב מקרוב אחרי ההכנות של הצפון", הדגיש הגורם הבכיר.

ההכנות לקראת הטילים נמשכות, קים ג'ונג או (רויטרס)

טילים בליסטים כבר הועברו

בתחילת החודש העבירה פיונגיאנג שני טילים בלסיטיים לטווח בינוני מסוג "מוסדאן" לחופה המזרחי, שעל פי ההערכות של גורמי מודיעין במערב מגיעים לטווח של קרוב ל-4,000 קילומטרים ומאיימים על כל שטחה של השכנה מדרום, על יפן וגם על האי גוואם שבו שוכן בסיס צבאי אמריקני.

למרות שעל פי כל הערכות, אין בכוונת פיונגיאנג לפתוח במלחמה כוללת, מד המתח באזור ממשיך לזנק כשגם האמריקנים הודיעו כי בכוונתם להציב מערכת להגנה מפני טילים באי גוואם. גם מזכ"ל האו"ם באן קי מון הזהיר מפני החרפה במצב הקיים כשטען שעל הצדדים לשמור על איפוק.