צפו ברכב השטח הצבאי של העתיד

צבא ארה"ב בוחן שימוש ב-GXV כלי רכב חדשני שיודע להתחמק מטילים ולנוע במהירות כמעט בכל שטח - ביום ובלילה. סרטון הדמייה של כלי הרכב מדגים היטב את יכולותיו - כך זה נראה

רכבי השטח הצבאיים המאסיביים אמנם יעילים למטרות רבות, אך גם הופכים יעדים נוחים עבור ירי טילים וטנקים כשהם נעים באיטיות בשטח אויב. כמענה לאיום, הצבא האמריקני בוחן כעת רכב שטח חדש של חברת Darpa, שטוענת כי הוא מסוגל להתמודד עם טילים, מוקשים וירי טנקים, וגם מצליח להיות נייד ומהיר יותר מכל כלי הרכב הנמצאים בשימוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיתוח החדש נקרא Ground X Vehicle TECHNOLOGY) GXV-T). על פי הפרסום ברשת CNN, שמלווה בסרטון הדמייה, הרכב מוגן באמצעות שריון רב עוצמה שמסוגל לספוג מטחי ירי ולהגן על היושבים בתוכו.

כמו כן מצוייד ה-GXV-T במערכות מודיעין פנימיות שחושפות איום של ירי טילים ומצליחות לנתב באופן אוטומטי את הרכב הרחק מהסכנה בעזרת שינוי מהירות, בלימה או התחפרות בקרקע.

מהנדסי הרכב ציינו כי הוא מצוייד במערכות ממוחשבות שמנתחות תנאי שטח ביום ובלילה. ה-GXV-T כולל מערכת 4 על 4 מוגבהת ומערכת קפיצים משופרת. במקום הגה הוא נשלט בעזרת ג'ויסטיק, בדומה לנגמ"ש המוכר, וניתן להרכיב עליו מערכות ירי שונות.