צפו: קרב היריות שקדם לתפיסת החשוד בבוסטון

בתום שעות ארוכות של חיפושים מדלת לדלת הצליחה המשטרה המקומית בבוסטון בסיוע כוחות FBI וצבא ללכוד את החשוד השני בביצוע הפיגוע במרתון בוסטון לפני כשבוע, דז'וחר צרנייב בן ה-19. תושב אחד שגר סמוך למקום שבו נתפס הצעיר הצליח לתעד מחלון ביתו את קרב היריות שקדם למעצר. צפו

מבט מהחלון שבו צולמם קרב היריות (יוטיוב)

קרב יריות באמצע ווטרטאון: זה היה עניין של זמן עד שיגיעו גם התמונות, בינתיים מלבד תמונת מעצר אחת לא ראינו את פניו דז'וחר צרנייב בן ה-19 החשוד שעמד מאחורי הפיגוע במרתון בוסטון. אתמול הוא נתפס סמוך לשעה תשעה בערב שעון החוף המשרחי בארה"ב. שעה לפני כן, הוציא אחד מתושבי ווטרטאון מצלמה אל מחוץ לחלון חדשרו והתליח לתעד קרב יריות של שוטרים ואנשי כוחות ביטחון שהסתערו על אחד הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון הקצר שהעלה התושב ליוטיוב נראים אנשי הביטחון מתקדמים לעבר אחד הבתים בהמשך הרחוב, המתח מתגבר כאשר לפתע נשמעים הדי יריות רבים למשך שניות ארוכות, התושב עצמו נשמע המום מההתרחשות ואומר שוב ושבו "אלוהים אדירים". האירוע הזה התרחש כשעה לפני ההודעה הרשמית של משטרת בוסטון על כך שהצליחה ללכוד בעודו בחיים את החשוד השני בביצוע הפיגוע במרתון העירוני לפני שישה ימים.

צפו בקרב היריות:

"נתפס!!!", כתבו שם בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של המשטרה, באותיות גדולות, "המצוד הגיע לסופו. החיפוש הושלם. הטרור נגמר. החשוד במעצר". ההתלהבות הזו הצליחה להדביק גם את תושבי העיר שהייתה נתונה ביממה האחרונה בהסגר.

תושבי בוסטון חגגו את חירותם המחודשת ואת תפיסתו של החשוד עד לשעות הלילה הקטנות. עם דגלי בוסטון וארצות הברית הם יצאו לרחובות, הריעו לשוטרים וזעקו, איך לא - "אלוהים ברך את אמריקה". מפגן הפטריוטיות הזה הגיע לאחר שעות ארוכות של מתח וחיפושים של כוחות המשטרה, בסיוע צבא ו-FBI אחר החשוד, רק בן 19, מדלת לדלת באזור הפרבר ווטרטאון.

החשוד בידי השוטרים (CNN)

דז'וחר צרנייב נתפס לבסוף בשכונת ווטרטאון, רגע לפני שבמשטרה עמדו להודיע שלא הצליחו לאתר אותו והם ינסו לשנות כיוון ולהרחיב את החיפושים. המרדף אחריו כלל בין היתר שימוש נרחב במסוקים, כלי רכב כבדים ושוטרים חמושים שניהלו את המצוד.

צרנייב אותר לבסוף לאחר שהסתתר בסירה שאוחסנה בחצר אחורית של בית בפרבר ווטרטאון. אזרח עירני, שהפר את הוראות העוצר ויצא מביתו, הבחין כי משהו אינו כשורה. הוא התקרב לסירה, ואז זיהה עליה כתמי דם. כשהרים את היריעה שכיסתה אותה זיהה לדבריו "אדם או בגדים מוכתמים בדם", ומיהר להזעיק את השוטרים.

כוחות גדולים הוזעקו מיד לזירה, וכיתרו את הסירה. הדרמה נמשכה גם שם, כשהחשוד החל לירות לעבר השוטרים, שרצו מנגד להביאו למעצר בעודו בחיים, ואף חששו שמלכד את עצמו. חילופי האש והמשא ומתן בין הצדדים נמשכו כשעה, שבסופה הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על הנער, כשהוא במצב קשה כפי שדיווחו הצוותים הרפואיים. כעת הוא מטופל בבית החולים בית ישראל בעיר.

חגיגות ספונטניות ברחוב. בוסטון, הלילה (רויטרס)

דז'וחר הצליח להמלט מן השוטרים בסיום קרב היריות בו נהרג אחיו, תמירלאן בן ה-26, החשוד אף הוא במעורבות בפיגוע. השניים התגוררו בשכונה השקטה הסמוכה לבוסטון, כשהצעיר למד באוניברסיטת מסצ'וסטס דארטמות'.

בשלב זה לא ידוע מה היה המניע שהוביל את שני האחים לבצע את הפיגוע במרתון בוסטון. כמו כן לא ידוע אם השניים היו מעורבים בארגון איסלאמי כלשהו שעודד אותם לבצע פעילות חבלנית נגד ארצות הברית. כוחות המשטרה הורו לתושבי בוסטון להישאר בבתיהם ולנעול את כל הדלתות והחלונות. השוטרים הגדירו את צ'רנייב כחמוש ומסוכן.

לילה לבן בבוסטון (AP)

במהלך המצוד שלושה אנשים נוספים נלקחו לחקירה בחשד למעורובת בפיגוע. החשד הוא כי השלושה שיתפו פעולה עם האחים צרנייב כאשר סייעו להם בהוצאה לפעול של פעולת הטרור. זהותם של החשודים אינה ידועה לעת עתה, אך משטרת בוסטון פירסמה כי מדובר על שני גברים ואישה אחת.  

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

"הבנים הופעלו על ידי ה-FBI"

בוסטון חוגגת: "החשוד נתפס!!! הצדק ניצח"

דרמה בבוסטון: "החשוד נתפס"

אביהם של החשודים: "בניי הופללו"

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים