סין: למעלה מ-100 הרוגים ברעידת אדמה

חמש שנים חלפו מאז ספג מחוז ס'צואן רעש אדמה בו נהרגו כ-87,000 בני אדם, והבוקר זה קרה שוב - האדמה רעדה לתושבים המקומיים מתחת לרגליים. מניין ההרוגים עומד כעת על למעלה מ-120 וכ-600 בני אדם נפצעו, אבל השלטונות מזהירים שמוקדם לקבוע מה הם מימדי ההרס, בשל הקושי להגיע ולהעניק סיוע באזור ההררי

הרס בסצ'ואן (AP)

רעידת אדמה חזקה הורגשה הלילה בפרובינציית סיצ'ואן שבדרום-מערב סין, והביאה למותם של מעל ל-120 בני אדם ולפציעתם של מאות. מדובר באזור שספג רעש אדמה חזק גם לפני חמש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות ההצלה המקומיים הוזעקו לאזור ההררי בו הורגשה הרעידה, שהותירה אחריה הרס רב. ראש הממשלה הסיני לי קג'יאנג יצא גם הוא מבייגי'נג בדרכו למחוז הפגוע. מניין ההרוגים עומד כעת על 124, כך נמסר לפני זמן קצר מסוכנות הידיעות הממשלתית שציטטה את המערך הסיני לטיפול ברעידות אדמה.

דיווחים ראשוניים הצביעו על יותר מ-600 פצועים. עם זאת, מספרי הנפגעים צפויים לעלות בשעות הקרובות. השלטונות המקומיים מסבירים כי בשל הקושי בהגעה לאיזור ומפולות הרים מקשים במתן הסיוע, והארכת היקף הנזק הסופי צפויה לארוך עוד זמן רב.

5 שנים אחרי - האדמה שוב רעדה

הרעידה הורגשה זמן קצר לאחר השעה שמונה בבוקר על פי השעון המקומי, כ-115 קילומטרים מבירת החבל, צ'נגדו, בעומק של כ-12 קילומטרים, כך דיווח במכון הגאולוגי האמריקני. עוצמת הרעידה עם זו, שנויה במעט במחלוקת, כשהאמריקנים טוענים שהגיעה לעוצמה של 6.6 דרגות, ואילו הסינים דיווחו על לא פחות מ-7.0.

כמו ברעידות חזקות שהורגשו בעבר, אירעו גם מספר רעידות משנה, כמה מהן בעוצמה של 5.1 דרגות. הממשלה הסינית ממשיכה כעת להזרים כוחות סיוע לאזור, וכמו כן בביטול טיסות בנמל התעופה של צ'נגדו ובביטול עבודות תשית בחבל.

5 שנים אחרי - האדמה שוב רעדה (AP)

תושבי האזור ידעו רעידה קשה נוספת בשנת 2008, בה נהרגו יותר מ-87,000 בני אדם. הכוחות הראשונים שהגיעו הפעם לזירה דיווחו כי הנזק שנגרם נראה חמור פחות מזה שנגלה לעיניהם של המחלצים לפני כחמש שנים.