בוסטון חוגגת: "החשוד נתפס!!! הצדק ניצח"

בתום שעות ארוכות של חיפושים מדלת לדלת הצליחה המשטרה המקומית בבוסטון בסיוע כוחות FBI וצבא ללכוד את החשוד השני בביצוע הפיגוע במרתון בוסטון לפני כשבוע, דז'וחר צרנייב בן ה-19. תושבי בוסטון חגגו את תפיסתו של החשוד בעודו בחיים והמשטרה התקשתה להסתיר את התרגשותה בהודעה: "נתפס!!! המצוד הסתיים. החיפוש הושלם"

חגיגות ספונטניות ברחוב. בוסטון, הלילה (רויטרס)

הודעת משטרת בוסטון בחשבון הטוויטר שלה הלילה, דקות אחרי שהצליחה ללכוד בעודו בחיים את החשוד השני בביצוע הפיגוע במרתון העירוני לפני שישה ימים, אמרה הכל. "נתפס!!!", כתבו שם, באותיות גדולות, "המצוד הגיע לסופו. החיפוש הושלם. הטרור נגמר. החשוד במעצר". ההתלהבות הזו הצליחה להדביק גם את תושבי העיר שהייתה נתונה ביממה האחרונה בהסגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי בוסטון חגגו את חירותם המחודשת ואת תפיסתו של החשוד עד לשעות הלילה הקטנות. עם דגלי בוסטון וארצות הברית הם יצאו לרחובות, הריעו לשוטרים וזעקו, איך לא - "אלוהים ברך את אמריקה". מפגן הפטריוטיות הזה הגיע לאחר שעות ארוכות של מתח וחיפושים של כוחות המשטרה, בסיוע צבא ו-FBI אחר החשוד, רק בן 19, מדלת לדלת באזור הפרבר ווטרטאון.

החשוד בידי השוטרים (CNN)

דז'וחר צרנייב נתפס לבסוף בשכונת ווטרטאון, רגע לפני שבמשטרה עמדו להודיע שלא הצליחו לאתר אותו והם ינסו לשנות כיוון ולהרחיב את החיפושים. המרדף אחריו כלל בין היתר שימוש נרחב במסוקים, כלי רכב כבדים ושוטרים חמושים שניהלו את המצוד.

צרנייב אותר לבסוף לאחר שהסתתר בסירה שאוחסנה בחצר אחורית של בית בפרבר ווטרטאון. אזרח עירני, שהפר את הוראות העוצר ויצא מביתו, הבחין כי משהו אינו כשורה. הוא התקרב לסירה, ואז זיהה עליה כתמי דם. כשהרים את היריעה שכיסתה אותה זיהה לדבריו "אדם או בגדים מוכתמים בדם", ומיהר להזעיק את השוטרים.

כוחות גדולים הוזעקו מיד לזירה, וכיתרו את הסירה. הדרמה נמשכה גם שם, כשהחשוד החל לירות לעבר השוטרים, שרצו מנגד להביאו למעצר בעודו בחיים, ואף חששו שמלכד את עצמו. חילופי האש והמשא ומתן בין הצדדים נמשכו כשעה, שבסופה הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על הנער, כשהוא במצב קשה כפי שדיווחו הצוותים הרפואיים. כעת הוא מטופל בבית החולים בית ישראל בעיר.

מחווה למשטרה המקומית (רויטרס)

דז'וחר הצליח להמלט מן השוטרים בסיום קרב היריות בו נהרג אחיו, תמירלאן בן ה-26, החשוד אף הוא במעורבות בפיגוע. השניים התגוררו בשכונה השקטה הסמוכה לבוסטון, כשהצעיר למד באוניברסיטת מסצ'וסטס דארטמות'.

בשלב זה לא ידוע מה היה המניע שהוביל את שני האחים לבצע את הפיגוע במרתון בוסטון. כמו כן לא ידוע אם השניים היו מעורבים בארגון איסלאמי כלשהו שעודד אותם לבצע פעילות חבלנית נגד ארצות הברית. כוחות המשטרה הורו לתושבי בוסטון להישאר בבתיהם ולנעול את כל הדלתות והחלונות. השוטרים הגדירו את צ'רנייב כחמוש ומסוכן.

לילה לבן בבוסטון (AP)

במהלך המצוד שלושה אנשים נוספים נלקחו לחקירה בחשד למעורובת בפיגוע. החשד הוא כי השלושה שיתפו פעולה עם האחים צרנייב כאשר סייעו להם בהוצאה לפעול של פעולת הטרור. זהותם של החשודים אינה ידועה לעת עתה, אך משטרת בוסטון פירסמה כי מדובר על שני גברים ואישה אחת.