ונצואלה: ניקולס מדורו הושבע כנשיא החדש

שבוע לאחר קיום הבחירות לנשיאות במדינה, הושבע ניקוס מדורו להיות נשיא המדינה בשש השנים הקרובות. הצורך בבחירות נבע ממותו של הוגו צ'אבס מי שכיהן כנשיא המדינה הדרום אמריקנית ב-14 השנים האחרונות

הנשיא החדש של ונצואלה - ניקולס מדורו (רויטרס)

לאחר מותו של הנשיא הוותיק של ונצואלה הוגו צ'אבס, הוכתר הלילה יורשו ניקולס מדורו כנשיאה החדש של המדינה. מדורו שניצח את יריבו, אנריקה קפרילס רדונסקי בבחירות שנערכו לפני כשבוע, אמור למלא את נעליו הגדולות של צ'אבס למשך שש השנים הבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדורו בן ה-51 החל את הקריירה הפוליטית שלו כאשר הפך למייצג ארגון נהגי האוטובוסים של חברת האוטובוסים המובילה בבירת ונצואלה, קראקס. משם התקדם במעלה ההיררכיה הפוליטית. תחת משטרו של צ'אבס הגיע לתפקידים בכירים ביותר כאשר כיהן כסגן הנשיא וכשר החוץ של המדינה. תפקידים אלו הציבו אותו כיורש הטבעי של צ'אבס לאחר מות הרודן.

בקרב אזרחי המדינה, מינוי הנשיא התקבל ברגשות מעורבים. מחד תומכיו של מדורו יצאו באלפים אל הרחובות כדי לחגוג את נצחונו. אך מנגד, תומכי יריבו קפרילס רדונסקי דאגו להביא מחאתם כאשר בזמן הכתרת הנשיא החדש יצאו לרחבות הבירה ועוררו המולה כשתופפו על סירים ורקדו לצלילי מוסיקת סלסה.

הנשיא הטרי ניצב בפני אתגרים לא פשוטים בניהול המדינה הדרום אמריקנית. ונצואלה שרויה במיתון כלכלי כללי ובאינפלציה גואה זאת בנוסף לשחיטות שלטונית שאפיינה את המדינה עוד מימיו של צ'אבס. "לחתוך את הראש שיש לחתוך - את העצלן והלא יעיל", כך אמר מדורו בנאום הכתרתו. "זאת על מנת לאזן את תוכניות הממשל למציאות של אספקת מזון, חינוך, בריאות וכלכלה מתפקדת במדינה", הוסיף.