אביהם של החשודים בביצוע הפיגוע בבוסטון: "בניי הופללו"

אנזור צרנייב, שאיבד את בנו, טמרלן, לאחר הירי ב-MIT, אמר לכלי תקשורת בארצות הברית, כי הוא "מאמין שהמשטרה אחראית להפללתם של בניי". עוד הוסיף, כי "אם דז'וקר ייהרג במהלך המרדף אחריו - הדבר יצית מהומה גדולה". מוקדם יותר דיווח מפקד משטרת בוסטון כי כ-70% משטח העיר נסרק - ללא ממצאים

דרמה מורטת עצבים מתחוללת כבר קרוב ליממה ברחובות בוסטון, כשיותר מ-9,000 שוטרים ובלשים פדרלים לוקחים חלק במצוד אחר דז'וקר צרנייב, בן 19, החשוד בביצוע הפיגוע במרתון בוסטון. אנזור, אביהם של החשודים, קרא לבנו שנמלט מהמשטרה להסגיר עצמו, אבל הזהיר כי אם ימות במרדף, הדבר "יצית מהומה גדולה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לכלי תקשורת בארצות הברית שנערך מביתו שבבירת דגסטן, מחצ'קלה, אמר האב כי בניו "הופללו בידי סוכני ביון" וכי הוא "אינו מאמין שהם מסוגלים לדבר כזה". גם אלינה, אחותם של שני החשודים המתגוררת בניו ג'רזי, סיפרה ל"ניו יורק פוסט" כי "אין היא יודעת מה נכנס בהם". "הם היו אנשים נהדרים", אמרה. "בחיים לא חשבתי שהם מסוגלים לבצע פעולה שכזאת".

בדומה לדודם של השניים, ציינה גם האחות כי מדובר בשני צעירים אינטליגנטיים. "אף אחד מהמשפחה לא במצב טוב כעת", סיפרה. "אני כואבת את כאבו של כל מי שנפגע כתוצאה מפעולותיהם של טמרלן ודז'וקר", אמרה האחות, והדגישה כי לא ראתה את אחיה כבר מספר שנים.

דודו של החשוד הנמלט: "הסגר את עצמך"

בשיחה עם כלי תקשורת בארצות הברית, קרא רוסלן צרני לאחיינו, דז'וקר, החשוד בביצוע הפיגוע בבוסטון - להסגיר עצמו לידי רשויות החוק. הדוד, המתגורר בפרבר ווטרטאון, הוסיף כי אחיינו המיט בושה על העם הצ'צ'ני.

"אם ייהרג - תוצת מהומה". אנזור צרנייב (AP)

"הסגר את עצמך", קרא צרנייב, "ביישת את משפחתך ואת העם הצ'צ'ני באשר הוא", הוסיף, "בקש סליחה ומחילה מקורבנות הפיגוע".

הוא הוסיף, כי למיטב ידיעתו, למעשיהם המחרידים של שני האחים אין קשר לאיסלאם. "הסיבה היחידה שבגינה הם ביצעו זאת היא כי הם 'לוזרים'", אמר הדוד. "לא העליתי בדמיוני שילדיו של אחי יהיו מעורבים במעשה שכזה", ציין, "אנחנו המומים".

המצוד נמשך (רויטרס)

זמן קצר לאחר מכן, אמר מפקד משטרת בוסטון, קולונל טימות'י אלבן, כי אנשיו "עוברים מדלת לדלת כדי לאתר את החשוד". הוא הוסיף, כי "לפי שעה - אין התקדמות משמעותית". עוד ציין הקצין הבכיר, כי הפיצוצים שנשמעו מוקדם יותר מביתו של צרנייב היו "מבוקרים" ובוצעו על ידי חבלני המשטרה.

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים