דודו של צרנייב לאחיינו: "הסגר את עצמך"

רוסלן צרני, המתגורר בפרבר ווטרטאון, קרא לאחיינו, דז'וקר, שנמלט מידי רשויות החוק בבוסטון, להסגיר את עצמו באופן מיידי. "המטת בושה וקלון על משפחתך ועל העם הצ'צ'ני", אמר. מפקד משטרת בוסטון: "הפיצוצים בביתו של צרנייב - מבוקרים". אובמה כינס דיון הערכת מצב בנוגע למצוד שמתנהל אחר החשוד. הצטרפו לשידור הישיר

בשיחה עם כלי תקשורת בארצות הברית, קרא רוסלן צרני לאחיינו, דז'וקר, החשוד בביצוע הפיגוע בבוסטון - להסגיר עצמו לידי רשויות החוק. הדוד, המתגורר בפרבר ווטרטאון, הוסיף כי אחיינו המיט בושה על העם הצ'צ'ני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסגר את עצמך", קרא צרנייב, "ביישת את משפחתך ואת העם הצ'צ'ני באשר הוא", הוסיף, "בקש סליחה ומחילה מקורבנות הפיגוע".

"אנחנו המומים". צרני (AP)

הוא הוסיף, כי למיטב ידיעתו, למעשיהם המחרידים של שני האחים אין קשר לאיסלאם. "הסיבה היחידה שבגינה הם ביצעו זאת היא כי הם 'לוזרים'", אמר הדוד. "לא העליתי בדמיוני שילדיו של אחי יהיו מעורבים במעשה שכזה", ציין, "אנחנו המומים".

זמן קצר לאחר מכן, אמר מפקד משטרת בוסטון, קולונל טימות'י אלבן, כי אנשיו "עוברים מדלת לדלת כדי לאתר את החשוד". הוא הוסיף, כי "לפי שעה - אין התקדמות משמעותית". עוד ציין הקצין הבכיר, כי הפיצוצים שנשמעו מוקדם יותר מביתו של צרנייב היו "מבוקרים" ובוצעו על ידי חבלני המשטרה.

אביו של צרנייב: "מלאך אמיתי"

אנזור צרנייב, אביהם של טמרלן ודז'וקר, החשודים בביצוע הפיגוע במרתון בוסטון, התקשה להאמין כי שני בניו חשודים בביצוע הפיגוע במרתון בוסטון, וסיפר בשיחה עם סוכנות הידיעות AP כי לדעתו, לא יכול להיות שהדבר ייתכן.

עוצר באזורים נרחבים בבוסטון (רויטרס)

בשיחת טלפון שקיים עם סוכנות הידיעות מהעיר מחצ'קלה, בירת רפובליקת דגסטן, אמר אנזור כי "בני הוא מלאך אמיתי", בהתייחסו לדז'וקר, שנמלט מידי רשויות החוק בבוסטון. "הוא סטודנט לרפואה בשנתו השנייה בארצות הברית", הוסיף, "הוא ילד אינטליגנטי. ציפינו לו שיבוא לקראת החגים", אמר.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראשי זרועות הביטחון האמריקניות כינסו הערב דיון הערכת מצב, בעקבות ההתפתחויות האחרונות סביב המצוד ללכידת החשוד בפיגוע במרתון בוסטון. פיצוצים נשמעו בסביבת ביתו של החשוד הנמלט, דז'וקר צרנייב, בן 19, במהלך כיתור ביתו על ידי כוחות המשטרה. בלילה נהרג אחיו , טמרלן, במהלך חילופי אש עם כוחות שיטור באוניברסיטת MIT.

החשודים הם שני אחים מצ'צ'ניה, המתגוררים בארצות הברית בשנים האחרונות. המצוד אחריהם החל לאחר שאמש פורסמו תמונותיהם. מיליוני התושבים באזור סגורים משעות הלילה בבתיהם, בתי הספר והמוסדות נעולים והתחבורה הציבורית מושבתת גם היא. "פתחו את הדלתות רק לשוטרים המציגים בפניכם תעודה", נאמר בהנחיות. השוטרים ממשיכים במצוד אחר צרנייב ומגדירים אותו כחמוש ומסוכן.

בתוך כך, דיווחה רשת CNN דיווחה כי המשטרה הצליחה לאתר באזור קונטיקט מכונית שבעליה חשודים במעורבות בפיגוע בבוסטון.

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

אביו של החשוד בפיגוע בבוסטון: "מלאך אמיתי"

עמודו האישי של החשוד בפיגוע בבוסטון: קישורים לאתרים אסלאמיים והלחימה בסוריה

משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים