דרמה בבוסטון: "החשוד נתפס"

המצוד הדרמטי אחר החשודים במעורבות בפיגוע במרתון בוסטון הסתיים לאחר שכוחות המשטרה הצליחו לאתר ולעצור את דזוחר צ'רנייב בן ה-19, בשכונת ווטרטאון הסמוכה לבוסטון. "תפסנו אותו" כך צייץ ראש העיר בוסטון בחשבון הטוויטר שלו

המרדף הסתיים (רויטרס)

דז'וחר צרנייב, החשוד שנמלט מכוחות המשטרה באזור הפרבר ווטרטאון, הסמוך לבוסטון, נתפס על ידי שוטרי משטרת בוסטון. צרנייב נתפס בשכונת ווטרטאון לאחר מרדף צמוד שכלל שימוש נרחב במסוקים, כלי רכב כבדים ושוטרים חמושים שניהלו את המצוד שבמדינת מסצ'וסטס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צרנייב בן ה-19, יליד צ'צ'ניה, החשוד במעורבות בפיגוע במרתון בוסטון ביום שני, נתפס לאחר שאזרח עירני דיווח למשטרה על כתם דם שזיהה. אותו כתם הוביל את השוטרים לסירה בה החשוד הסתתר. מוקדם יותר אחיו של דז'וחר, תמירלאן בן ה-26, החשוד אף הוא במעורבות בפיגוע, נורה למוות לאחר שירה בשוטר במכללת MIT הלילה וגרם למותו. צרנייב התגורר יחד עם אחיו בשכונה השקטה הסמוכה לבוסטון, ולמד באוניברסיטת קיימברידג'.

כוחות המשטרה במצוד (רויטרס)

בשלב זה לא ידוע מה היה המניע שהוביל את שני האחים לבצע את הפיגוע במרתון בוסטון. כמו כן לא ידוע אם השניים היו מעורבים בארגון איסלאמי כלשהו שעודד אותם לבצע פעילות חבלנית נגד ארצות הברית. כוחות המשטרה הורו לתושבי בוסטון להישאר בבתיהם ולנעול את כל הדלתות והחלונות. השוטרים הגדירו את צ'רנייב כחמוש ומסוכן.

במהלך המצוד שלושה אנשים נוספים נלקחו לחקירה בחשד למעורובת בפיגוע. החשד הוא כי השלושה שיתפו פעולה עם האחים צרנייב כאשר סייעו להם בהוצאה לפעול של פעולת הטרור. זהותם של החשודים אינה ידועה לעת עתה, אך משטרת בוסטון פירסמה כי מדובר על שני גברים ואישה אחת.