משטרת בוסטון לתושבים: "הישארו בבתים"

עוצר כללי הוטל על ווטרטאון, פרבר בבירת מסצ'וסטס, בעקבות המצוד הנרחב אחר דז'וקר צרנייב, החשוד בביצוע הפיגוע במרתון שנמלט מרשויות החוק. הנשיא אובמה קיים דיון הערכת מצב בנושא ומוקדם יותר דווח כי פיצוצים נשמעו מביתו של החשוד. הצטרפו לשידור הישיר

הדרמה בבוסטון נמשכת: נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראשי זרועות הביטחון האמריקניות מכנסים הערב דיון הערכת מצב, בעקבות ההתפתחויות האחרונות סביב המצוד ללכידת החשוד בפיגוע במרתון בוסטון. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור ישיר את המצוד אחר החשוד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיצוצים נשמעו בסביבת ביתו של החשוד הנמלט, דז'וקר צרנייב, בן 19, במהלך כיתור ביתו על ידי כוחות המשטרה. בלילה נהרג אחיו , טמרלן, במהלך חילופי אש עם כוחות שיטור באוניברסיטת MIT.

דיווח: פיצוצים נשמעו בקרבת בית החשוד (רויטרס)

החשודים הם שני אחים מצ'צ'ניה, המתגוררים בארצות הברית בשנים האחרונות. המצוד אחריהם החל לאחר שאמש פורסמו תמונותיהם. מיליוני התושבים באזור סגורים משעות הלילה בבתיהם, בתי הספר והמוסדות נעולים והתחבורה הציבורית מושבתת גם היא. "פתחו את הדלתות רק לשוטרים המציגים בפניכם תעודה", נאמר בהנחיות. השוטרים ממשיכים במצוד אחר צרנייב ומגדירים אותו כחמוש ומסוכן.

בתוך כך, דיווחה רשת CNN דיווחה כי המשטרה הצליחה לאתר באזור קונטיקט מכונית שבעליה חשודים במעורבות בפיגוע בבוסטון.

"עוברים מבית לבית". בלשי ה-FBI (רויטרס)

המחבלים מבוסטון: שני אחים צ'צ'נים

 כ-9,000 שוטרים עדיין נמצאים במרדף אחר הוא דזוקר צרנאייב. על פי דיווח בסוכנות הידיעות AP, החשוד השני הוא אחיו העונה לשם תאמרלן. שניהם היגרו בצורה חוקית מצ'צניה לארצות הברית. מוקדם יותר במשטרה חשפו כי אחד החשודים שנחשפו במצלמות האבטחה נהרג מירי השוטרים. בבית החולים "בית ישראל" שבו טופל אמרו כי הוא "מת מהתפוצצות חומרי נפץ".

התושבים הורו להישאר בבתים (חדשות 2)

האח הצעיר, שכונה כ"חשוד מספר 2" הצליח להימלט מידי השוטרים וכעת נמצא בסביבת ווטרטאון, פרבר הסמוך לבוסטון. התושבים בשכונה התבקשו להישאר מבתיהם, מחשש שה"טרוריסט", כהגדרת המשטרה, ינסה לפגוע בהם. הכוננות באזור עלתה ובאוניברסיטה בה אירע הירי.

השוטרים עוברים בכל בית כדי לוודא שאף אדם לא נמצא בסכנה. "הוא אדם חמוש ומסוכן, יש לנעול את הדלתות ולהתרחק מהחלונות", אמר אחד הקצינים.

פקיד פדרלי בכיר אמר לרשת פוקס האמריקנית כי נבדק חשד שהחשודים עברו אימונים צבאיים בחו"ל לצורך הפעולה. "הם חמושים ומסוכנים, ואנו חושבים שזה טרור, הם באו לכאן כדי להרוג אנשים", סיפר אד דייויס, מנהל המשטרה בבוסטון.

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים