תושבי ווטרטאון השקטה נקלעו למרדף הדרמטי: "יש שוטרים בכל פינה"

תושבי הפרבר ווטרטאון הסמוך לבוסטון אינם מורגלים לאירוע מהסוג שפקד אותם הלילה, לאחר שאחד מהחשודים בפיגוע במרתון בוסטון ובתקרית הירי שאירעה במכללת MIT, נמלט מכוחות המשטרה. "יש פה משטרה בכל מקום", סיפר תושב מודאג, "אנחנו לא מרגישים בטוחים"

עוברים בית בית (רויטרס)

המרדף אחר החשוד השני בפיגוע במרתון בבוסטון ובתקרית הירי ב-MIT נמשך ותושבי שכונת ווטרטאון, הסמוכה לבוסטון, נקלעו לדרמה לה אינם מורגלים. כ-9,000 שוטרים ממשטרת בוסטון ומסצ'וסטס מנהלים כעת את המרדף אחר החשוד והתושבים מתארים את האימה המתרחשת מחוץ לביתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישבתי בבית, בזמן שסרקתי את אתרי החדשות באינטרנט", סיפר ג'ון גריימס, תושב ווטרטאון, לרשת ABC, "לפתע שמעתי פיצוץ, דבר שנחשב חריג בשכונה השקטה שלנו, פתחתי את הדלת הקדמית של הבית ושמעתי סירנות בכל מקום. נכנסתי לרכב והתחלתי לנסוע ברחובות הסמוכים על מנת להבין מה קרה".

התושבים התבקשו להישאר בבתיהם (רויטרס)

עדיין חופשי. דזוחר צרנאיב (רויטרס)

הוא המשיך לתאר: "ככל שהתקדמתי הבחנתי בניידות רבות של משטרת בוסטון ומסצ'וסטס. לאחר שהבנתי שמתרחש משהו רציני, פניתי בחזרה לכיוון ביתי ואז הבחנתי שאני פשוט נמצא באמצע זירת האירוע. השוטרים בדקו כל רכב שעבר. לבסוף נאלצתי להשאיר את הרכב במקום והשוטרים לקחו אותי הביתה. אין לי מושג אם זה קשור לתקרית הירי ב-MIT או לפיגוע בבוסטון", ציין גריימס.

"עבר עלינו לילה קשה"

"זה היה נראה כאילו הם התמקדו ברחובות המובילים לקיימברידג'", אמר התושב המודאג, המתגורר בשכונה במשך 40 שנה, "זה לא נפוץ לראות פה את משטרת בוסטון. אני לא מרגיש בטוח, אני רק מקווה שישימו את ידיהם על האחראים למה שקרה ב-MIT. זה היה לילה קשה עבור הקהילה המקומית פה. אשתי בבית, אבל הערתי אותה ואמרתי לה מה מתרחש. לפעמים נראה שהאירועים נרגעים כאן, ולאחר מספר דקות חוזרת הדרמה לרחובות. עבר עלינו לילה קשה".

"חשבנו ששמענו נפצים", סיפר תושב אחר לרשת CNN, "אני ובני הבטנו מהקומה השלישית לבדוק מה קורה ואז שמענו יריות וקולות נפץ. ראיתי רכב מסחרי חוצה את הרחוב ומתנגש בניידת משטרה. השוטרים החלו לירות לכיוון הרכב. שמענו לפחות 60 יריות. הפיצוץ ששמענו הרעיד את כל הבית".

"הלילה בזמן שצפיתי בחדשות בביתי, המסקרות את תקרית הירי במכללת MIT", סיפר רופא המתגורר בווטרטאון, "שמעתי את קולות הירי והנפץ מחוץ לבית. הבנתי שמשהו לא בסדר והתקשרתי למוקד המשטרה. לאחר מכן התארגנתי במהירות והגעתי לבית החולים".

המרדף אחר החשוד, הלילה (רויטרס)

החשוד, שכונה תחילה "חשוד מספר 2" ועונה לשם דזוחר צרנאיב, הצליח להימלט מידי השוטרים וכעת נמצא בסביבת ווטרטאון, פרוור הסמוך לבוסטון. התושבים בשכונה התבקשו להישאר מבתיהם, מחשש שהוא ינסה לפגוע בהם. הכוננות באזור עלתה וכך גם באוניברסיטה בה אירע הירי. במקביל, התחבורה הציבורית הושבתה וכך גם תנועת כלי הרכב.

השוטרים עוברים בכל בית כדי לוודא שאף אדם לא נמצא בסכנה. "הוא אדם חמוש ומסוכן, יש לנעול את הדלתות ולהתרחק מהחלונות", אמר אחד הקצינים.

פקיד פדרלי בכיר אמר לרשת פוקס האמריקנית כי נבדק חשד שהחשודים עברו אימונים צבאיים בחו"ל לצורך הפעולה. "הם חמושים ומסוכנים, ואנו חושבים שזה טרור, הם באו לכאן כדי להרוג אנשים", סיפר אד דייויס, מנהל המשטרה בבוסטון.

הפיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

 המרדף בארה"ב נמשך: "הוא חמוש ומסוכן"

אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג

ארה"ב: שוטר נהרג מירי ב-MIT

פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

אובמה: "נמשיך בחיינו ונסיים את המרוץ"

הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים