האם נמצא תחליף לכדור הארץ?

חוקרי נאס"א הצליחו לאתר במהלך השבוע שני כוכבי לכת נוספים מחוץ למערכת השמש שלנו, אשר לטענתם ניתנים להתיישבות בני אדם. לדעת החוקרים, הטמפרטורה על שני הכוכבים מאפשרת הימצאותם של מים. "אנו מקווים למצוא את הכוכבים הראשונים שבאמת דומים לשלנו", אמרו החוקרים

כדור הארץ מימין, לצד הכוכבים הפוטנציאלים (רויטרס)

האם בקרוב נוכל לעזוב את כדור הארץ ולהעתיק מגורינו למקומות אחרים? בנאס"א הצליחו לאתר שני כוכבי לכת שמחוץ למערכת השמש שלנו הניתנים להתיישבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרי נאס"א איתרו באמצעות טלסקופ החלל קפלר את שני הכוכבים והבהירו כי הם המועמדים הפוטנציאלים הטובים ביותר ליישוב. שני הכוכבים מקיפים את אותו כוכב הלכת המכונה קפלר 62 ונמצא במרחק 1,200 שנות אור מכדור הארץ.

שני הכוכבים מצטרפים לרשימת 700 כוכבי לכת נוספים שאותרו מחוץ למערכת השמש. הכוכבים גדולים פי 1.5 מכדור הארץ, והמרחק שלהם מכוכב האם מאפשר הימצאות של מים - אם הם אכן קיימים שם.

"שני הכוכבים - האופציות הטובות ביותר ליישוב"

"שני כוכבי הלכת הללו הם המועמדים הטובים ביותר להתיישבות אפשרית", הסביר ויליאם בורוקי מנאס"א. דגמים ממוחשבים שהוכנו בעניין מלמדים על כך ששני כוכבי הלכת, קפלר 62e וקפלר 62f, הם כנראה גופים מוצקים שמורכבים מסלע או קרח או שילוב של השניים.

החוקרים אף איתרו שלושה כוכבי לכת נוספים בסביבת קפלר 62, אך לדבריהם, הם קרובים מדי לכוכב האם כך שהטמפרטורה בהם גבוהה ואינה מאפשרת הימצאות מים עליהם.

לצורך בחינת האפשרות הממשית להתיישב על גבי הכוכבים, יזדקקו בנאס"א לטלסקופ עוצמתי בהרבה מזו של קפלר. טלסקופ חזק יותר יאפשר בדיקה פרטנית בהרבה שתאפשר בחינת הימצאות מים על פני כוכבי לכת נוספים הנמצאים מחוץ למערכת השמש.

"אנחנו עדיין עובדים באופן נמרץ", אמר האסטרונום תומס ברקלי, ממכון Bay Area לחקר הסביבה בקליפורניה, "ובאמת מקווים למצוא עולמות דומים לזה של שאנו חיים בו, בכדור הארץ".