אחד ממבצעי הפיגוע בבוסטון נהרג, מרדף אחר חשוד נוסף. שידור ישיר

בצל הירי באוניברסיטת MIT, גורם בחקירת הפיגוע בבוסטון חשף כי אחד החשודים נעצר ונהרג. בארה"ב מדווחים כי ככל הנראה יש קשר בין האירועים, והמשטרה מבצעת מרדף אחר חשוד נוסף. "הוא טרוריסט, תיזהרו ממנו", הזהירו השוטרים

לאחר שהבולשת הפדרלית בארה"ב הציגה הלילה את סרטוני הווידאו של שני החשודים בביצוע הפיגוע במרתון בבוסטון, גורם רשמי בחקירה הודיע כי אחד מהם נתפס ונהרג מחילופי אש עם השוטרים, ואילו על אחד אחר מתנהל מרדף. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור ישיר את החיפושים אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מבקשים מהציבור להישאר בבתים ולהתקשר על כל אירוע חריג למוקד המשטרה", עדכן קצין משטרה בתדרוך עיתונאים. "אנחנו בדרך כלל לא מפרטים על נושאים כאלה כי המרדף בעיצומו, אך אנו חוששים שהחשוד יגיע ויפגע באנשים נוספים מחשש לחייהם". גורם אחר אמר כי מדובר בוודאות בטרוריסט: "מה שקרה לשוטרים זו טרגדיה אמיתית ולבנו עם המשפחות".

החשוד בפיגוע שנהרג (רויטרס)

כ-9,000 שוטרים לוקחים חלק במרדף והם עוברים מבית לבית בחיפוש אחר החשוד. ב-MIT הכריזו על מצב חירום והסטודנטים התבקשו להישאר בחדריהם, מחשש לחדירת הטרוריסט.

על פי דיווחים בארה"ב, מסתמן כי החשוד שירה למוות בקצין משטרה באוניברסיטת MIT, הוא גם זה שחשוד בפיגוע. עדים בווטרטאון, שם מתנהלים החיפושים אמרו שהם שמעו את הפיצוצים. עם זאת, הרשויות טרם הגיבו האם האירועים קשורים לפיגוע בבוסטון, אך הסכימו לחשוף שהחשוד בירי באוניברסיטה הוא בשנות ה-20 לחייו.

החשודים בפיגוע (רויטרס)

"אנחנו מודעים למצב, ואנו חוקרים את שני המקרים" אמר נציג ה-FBI, שביקש להישאר בעילום שם. מקור ב-FBI אמר עם זאת כי מוקדם "מוקדם מדי לשער" כי שני המקרים קשורים בוודאות.

"החשודים חמושים ומסוכנים לציבור"

במסיבת העיתונאים שנערכה במסצ'וסטס, אמר מפקד צוות החקירה לעיתונאים כי הבולשת "צריכה את עזרת הציבור במציאת החשודים ובהבאתם לדין. אם אתם רואים אותם, תתקשרו ל-FBI מיד". בנוסף הזהיר המפקד הצוות שלא לא לבוא במגע עם החשודים מחשש לשלום הציבור. "אל תנסו להתעסק איתם, הם ככל הנראה חמושים ומסוכנים", אמר. הבולשת הפדראלית אף הודיעה כי מציאת החשודים עברה לעדיפות עליונה.

המרדף אחר אחד החשודים (רויטרס)

הדרמה בבוסטון (AP)

אמש אמר חבר קונגרס מטקסס בראיון לרשת CNN כי "יכול להיות שיש כאן תא טרור. לדעתי השניים לא פעלו לבד, אלא היו להם שותפים שעזרו להם וכיוונו אותם מבחוץ"