פורסמו תמונות החשודים מבוסטון

הבולשת הפדרלית בארה"ב הציגה הלילה את סרטוני הוידאו של שני חשודים בביצוע הפיגוע במרתון בבוסטון. השניים נראים כשהם נושאים תיקי גב גדולים, וכובעי מצחייה לראשם. הבולשת ביקשה את עזרת הציבור לאתרם, והודיעה כי הם חמושים ומסוכנים. כמו כן, הציבור התבקש ליצור קשר עם כוחות השיטור במקרה של התקלות בשניים

החשודים בפיגוע (רויטרס)

חקירת הפיגוע בבוסטון נמשכת. הבולשת הפדרלית ערכה הלילה מסיבת עיתונאים, בה הודיעה כי היא מבקשת את עזרת הציבור באיתור שני חשודים בביצוע הפיגוע. במהלך מסיבת העיתונאים פרסמה הבולשת תמונות של השניים, כשהם חובשים לראשם כובעי מצחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים שנערכה במסצ'וסטס, אמר מפקד צוות החקירה לעיתונאים כי הבולשת "צריכה את עזרת הציבור במציאת החשודים ובהבאתם לדין. אם אתם רואים אותם, תתקשרו ל-FBI מיד". בנוסף הזהיר המפקד הצוות שלא לא לבוא במגע עם החשודים מחשש לשלום הציבור. "אל תנסו להתעסק איתם, הם ככל הנראה חמושים ומסוכנים", אמר. הבולשת הפדראלית אף הודיעה כי מציאת החשודים עברה לעדיפות עליונה.

 

אמש אמר חבר קונגרס מטקסס בראיון לרשת CNN כי "יכול להיות שיש כאן תא טרור. לדעתי השניים לא פעלו לבד, אלא היו להם שותפים שעזרו להם וכיוונו אותם מבחוץ".

הדרמה בבוסטון (AP)

אובמה לפצועים: "עוד תשובו לרוץ"

אתמול התייחדה ארצות הברית בטקס מיוחד עם זכרם של שלושת הרוגי הפיגוע סמוך לקו סיום המרתון בעיר בוסטון. בנאום מרגש פנה הנשיא אובמה אל 170 הפצועים מהאירוע והבטיח להם: "אתם עוד תשובו לרוץ".

"אני בטוח שחלק מהפצועים צופים בנו היום ממיטותיהם בבית החולים", פתח הנשיא אובמה את דבריו. "אם כך, דעו לכם שבעוד אתם מתחילים במסע שיקום ארוך - עירכם איתכם, ארצכם איתכם, כולנו נהיה איתכם כשתלמדו שוב לעמוד, ללכת ולרוץ", אמר אובמה בהתייחסו לפצועים הרבים שאיבדו את רגליהם בפיצוץ.

"הכוח שלכם הוא התשובה הטובה ביותר למי שביצע את המעשה הנתעב הזה", אמר הנשיא. "אם הם ביקשו לאיים עלינו, לנער אותנו מהערכים שהופכים אותנו למי שאנחנו - אני בטוח שברור להם כעת שהם בחרו בעיר הלא נכונה. לא כאן בבוסטון".

אובמה פנה במסר ישיר אל המפגעים והבטיח: "אנחנו נמצא אתכם ואתם תתנו את הדין על מעשיכם. יותר מזה, הנאמנות שלנו לערכינו, לחברה הפתוחה והחופשית שלנו, רק תגדל ותתחזק". אובמה תיאר את אחד הרצים במרתון, גבר בן 78 שנצפה נופל מעוצמת הפיצוץ, ואמר: "אולי נפלנו באופן זמני, אבל אנחנו עוד נקום, נמשיך ללכת ונסיים את המרוץ".

"תושבי בוסטון, הראיתם לנו שאול מול פני הרשע, אנחנו נחבק את הטוב. אל מול פני האכזריות, נבחר בחמלה. אל מול מי שמביא מוות לחפים מפשע, אנחנו נבחר להציל, לרפא ולנחם. לכן פצצה לא יכולה להביס אותנו. איננו מתכווצים בפחד. אנחנו ממשיכים קדימה. בשנה הבאה נחזור לבוסטון, לרוץ חזק יותר מאי פעם ולהריע בקול רם מאי פעם במרתון ה-118".

גם ראש עיריית בוסטון תומאס מנינו נשא דברים בטקס. "זוהי בוסטון - עיר בעלת אומץ, חבלה וכוח שלא יודעים גבול", אמר. "אנו מחבקים את האנשים האמיצים שהיו שם בזמן הפיצוץ ובכל זאת, עם העשן באוויר, דם ברחובות ודמעות בעיניים, מיהרו להגיש סיוע לפצועים".