"על האו"ם לבטל את הסנקציות נגדנו"

קוריאה הצפונית שוב מפגינה כוח. המדינה המסוגרת יוצאת עתה בדרישה מארה"ב ומקוריאה הדרומית להפסיק לקיים אימונים משותפים, ואף קוראת לאו"ם להסיר את הסנקציות הקשות שהוטלו נגדה. דובר משרד החוץ של קוריאה הדרומית - "קשה להבין את הדרישות שלהם, הם דרישות מגוחכות"

דורש לבטל את הסנקציות. ז'ונג און (רויטרס)

קוריאה הצפונית הציבה אתמול תנאים על מנת לקיים משא ומתן עם מדינות המערב. על פי דרישותיה, על מנת לקיים שיחות, האו"ם צריך לבטל את הסנקציות שהוטלו על המדינה, ועל ארה"ב להפסיק כל שיתוף פעולה צבאי עם קוריאה הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת הביטחון של קוריאה הצפונית הצהירה כי "ארה"ב וקוריאה הדרומית חייבים להפסיק לאלתר את כל המהלכים הפרובוקטיביים נגד הרפובליקה הצפון קוריאנית, ולהתנצל עליהם". הועדה נקבה במספר צעדים אותם על ארה"ב וקוריאה הדרומית לקיים, אם הם רוצים להימנע מ-"נקמה צבאית משמעותית".

עם זאת, הצעדים אותם דורשת המדינה הטוטליטארית, כגון ביטול הסנקציות שהוטלו עליה ע"י מועצת הביטחון של האו"ם בעקבות הניסוי הגרעיני שביצעה, אינן משאירות כמעט סיכוי למשא ומתן בין הצדדים. "קשה להבין את הדרישות של קוריאה הצפונית" אמר צ'ו טאי-יאנג, דובר משרד החוץ הדרום קוריאני, "הדרישות מגוחכות". ארה"ב כבר הודיעה כי הדרך היחידה לקיים מו"מ תהיה אם קוריאה הצפונית תשעה את פיתוח הגרעין שלה.

המתיחות בין קוריאה הצפונית למדינות המערב החלה בעקבות ניסוי גרעיני שלישי במספר שביצעה לפני כחודשיים. לאחר הניסוי, החליטה מועצת הביטחון של האו"ם להטיל סנקציות על קוריאה הצפונית. בעקבות הסנקציות, החלו איומים רבים מצד המדינה המסוגרת, שהגיעו עד לאיום תקיפה גרעיני על שטח ארה"ב.

ארה"ב, שתומכת בניסיון לפתור את המשבר בדרכים דיפלומטיות, החליטה שלא להודיע על האימונים של צבאה יחד עם צבא קוריאה הדרומית, על מנת שלא "להרגיז" את המנהיג קים ז'ונג און. עם זאת, נראה כי הדרישות של קוריאה הצפונית גבוהות בהרבה.