דרמה בארגנטינה: התובע שהאשים את הנשיאה נרצח?

לאחר שבשבוע שעבר האשים אלברטו ניסמן את הנשיאה קריסטינה קירשנר בטיוח חקירת הפיגוע בבית הקהילה היהודית ב-1994, הוא נמצא הלילה מת בדירתו. לפי חלק מהדיווחים גופתו נמצאה בתוך שלולית דם. היום היה אמור התובע המיוחד להופיע בפני ועדה של הפרלמנט

תעלומה בארגנטינה סביב מותו של התובע המיוחד: לאחר שבשבוע שעבר האשים אלברטו ניסמן את נשיאת ארגנטינה קריסטינה קירשנר בניסיון לטייח את חקירת הפיגוע במרכז הקהילה היהודית בבואנוס איירס ב-1994, שבו נהרגו 85 בני אדם, הוא נמצא הלילה (שני) ירוי בביתו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסמן, שהיה אחראי על חקירת הפיגוע, אמר בשבוע שעבר כי הנשיאה קירשנר טייחה ודאגה "לנקות מאשמה" את החשודים האירנים שתכננו את הפיגוע. מהחקירה שניהל עלה כי קירשנר פעלה למען האירנים, כדי לקבל נפט אירני במחירים זולים.

כלי תקשורת בארגנטינה מדווחים שניסמן נמצא מת בחדר האמבטיה בדירתו הממוקמת בפוארטו מדרו, אזור יוקרתי של הבירה בואנוס איירס. לפי חלק מהדיווחים הוא נמצא בתוך שלולית דם לאחר שנורה ולפי דיווחים אחרים התאבד.

הנשיאה טייחה? קירשנר (AP)

שר הביטחון הארגנטיני אמר כי ניסמן נמצא מת בדירתו שבקומה ה-13 במגדלי "לה-פארק". ממשרד הביטחון נמסר כי המאבטחים של התובע המיוחד התקשרו לאמו אחרי שלא ענה לטלפון או לאינטרקום. אמו של ניסמן ניסתה להיכנס לדירה, אך הדלת הייתה נעולה והיא הזמינה פורץ. כשנכנסה לדירה היא מצאה את בנה על רצפת האמבטיה, כשלידו אקדח 22 מ"מ טעון.

ניסמן היה אמור להופיע היום אחר הצהריים מול ועדה של חברי פרלמנט כדי להסביר את ממצאי החקירה שניהל ואת ההאשמות כלפי הנשיאה קירשנר. הוא טען שאירן היא זו שמימנה והזמינה את הפיגוע ב-1994, האשמות שבטהרן הכחישו בתוקף.

חברת הפרלמנט פטריציה בולריץ' אמרה לערוץ TN הארגנטיני שהיום תיערך פגישת חירום של הפרלמנט כדי לדון בממצאי החקירה ובמוות המסתורי.

ניסמן מונה לעמוד בראש צוות החקירה של הפיגוע על ידי בעלה המנוח של הנשיאה קירשנר, נסטור קירשנר לפני 10 שנים. ב-2013 הקימה הנשיאה קירשנר את "ועדת האמת" יחד עם אירן כדי לחקור את הפיגוע.

ניסמן אמר שהוועדה הזו סייעה בהסרת כתבי אישום מחמישה אזרחים אירנים שהיו מעורבים בתכנון הפיגוע.